Ιστιοπλοΐα: Μέτρια μέρα για τον Κοκκαλάνη

Πίσω στη «μάχη» έμεινε ο Βύρων Κοκκαλάνης στην κατηγορία RS:X Ανδρών, καθώς σε δύο από τις τρεις σημερινές ιστιοδρομίες κατετάγη 5ος και 10ος. Στην άλλη δεν τερμάτισε.

Συνεχίστηκε σήμερα (26/07) ο αγώνας των αθλητών στην κατηγορία RS:X των Ανδρών. Ο δικός μας Βύρων Κοκκαλάνης ξεκίνησε δυναμικά στην 4η ιστιοδρομία (5ος) αλλά στην 5η δεν τερμάτισε (αποφάσισε να την διαγράψει επειδή δεν του πήαγινε, κάθε αθλητής μπορεί να το κάνει μία φορά). Στην τελευταία (έκτη) ιστιοδρομία της ημέρας κατέλαβε την 10η θέση, πίσω από τον Κύπριο, Ανδρέα Καριόλου (9ος).

Θυμίζουμε ότι χθες (25/07) είχαν διεξαχθεί οι τρεις πρώτες ιστιοδρομίες, με τον Έλληνα πρωταθλητή να τερματίζει 8ος, 17ος και 10ος.

Έτσι, μετά το πέρας της δεύτερης ημέρας βρίσκεται στην 13η θέση της γενικής κατάταξης με 50 βαθμούς και θα δώσει μάχη για να μπει στην κούρσα μεταλλίων την τελευταία ημέρα.