Οριστική διακοπή στη Μίκρα, υπέρ του ΠΑΟΚ ο αγώνας

Με τον ΠΑΟΚ να παίρνει το τρίποντο έκλεισε το φύλλο αγώνα στη Μίκρα στο ντέρμπι με τον Ηρακλή που δεν ολοκληρώθηκε ποτέ.

Με τον ΠΑΟΚ να παίρνει το τρίποντο έκλεισε το φύλλο αγώνα στη Μίκρα στο ντέρμπι με τον Ηρακλή που δεν ολοκληρώθηκε ποτέ. Πριν την εναρξη του 4ου σετ (ο ΠΑΟΚ είχε το προβάδισμα με 2-1 σετ) ο πρώτος  ρέφερι της αναμέτρησης Αλέξανδρος Μυλωνάκη ζήτησε να εκκενωθεί η εξέδρα στο πέταλο των οργανωμένων κάτι που δεν έγινε ποτέ. Ο ΠΑΟΚ απείλησε να αποχωρήσει από το ματς, ο Ηρακλής δεν δεχόταν την εκκένωση της εξέδρας. Έτσι ο Μυλωνάκης διέταξε την οριστική διακοπή του αγώνα δίνοντας το τρίποντο στους Κυπελλούχους με τους γηπεδούχους να κινδυνεύουν με τιμωρία της έδρας τους και όχι μόνο.