“Ριφιφί” της Λαμίας, 3-1 τον Άρη στην Θεσσαλονίκη

Απόδραση με ανατροπή και τρίποντο στην έδρα του Άρη για τον Α.Ο. Λαμίας 2013, ο οποίος πήρε το τρίποντο με 3-1 σετ (21-25, 26-24, 25-21, 25-19).

Η νίκη αυτή ήταν η πρώτη μακριά από τη Λαμία για τις αθλήτριες του Ηλία Αγγέλη και ήρθε με ανατροπή, καθώς ο Άρης ήταν αυτός που προηγήθηκε στο σκορ με 1-0 σετ. Το δεύτερο σετ κρίθηκε με το μίνιμουμ της διαφοράς (24-26), γεγονός που έδωσε ψυχολογία στις φιλοξενούμενες, που κατέκτησαν και το τρίτο σετ με 21-25 για να περάσουν μπροστά. Στο τέταρτο σετ ο Άρης ήταν μπροστά στο σκορ με 15-13, για να ακολουθήσει ένα σερί 6-0 για τη Λαμία, που πέρασε μπροστά με 15-19, για να τελειώσει λίγο αργότερα το σετ με 19-25 και ο αγώνας με 1-3.

Α.Σ. ΑΡΗΣ (Γιάννης Τσαϊρέλης): Τάνη, Ρόμπινσον, Απλαδά, Τσούμπα, Μοντάνο, Σίλβα / Θεοδοσίου (λ), Καμπούρη (λ), Αποστολίδου, Σαλαγκούδη, Πιτσιγκώνη, Κεραμιτσοπούλου.
Α.Ο. ΛΑΜΙΑΣ 2013 (Ηλίας Αγγέλης): Ρωσσιάδου, Βαρμπάνοβα, Μέμπους, Λίβινγκστον, Μητακίδου, Περέιρα / Γεωργιάδου (λ), Κουτρουμπή, Γκόλτσιου.