Εντυπωσιακή πρεμιέρα για την Ανόρθωση

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις εντός συνόρων υποχρεώσεις της η Ανόρθωση, που συνέτριψε με 5-1 την Πάφο στο ματς που άνοιξε την αυλαία της νέας αγωνιστικής περιόδου στην Κύπρο.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις εντός συνόρων υποχρεώσεις της η Ανόρθωση, που συνέτριψε με 5-1 την Πάφο στο ματς που άνοιξε την αυλαία της νέας αγωνιστικής περιόδου στην Κύπρο. Μετά τον απρόσμενο αποκλεισμό από την Ντίλα Γκόρι στο Europa League, η “Κυρία” έδειξε σαφώς βελτιωμένη και ικανή για μια επιτυχημένη σεζόν.

Δύο τέρματα πέτυχε ο Σπαντάτσιο (25′, 57′) και από ένα οι Οκκάς (45′), Κάλβο (50′) και Ρέζεκ (72′). Το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους σημείωσε ο Σίλας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.