Ολυμπιακός: Δεν τον κουνάει κανένας από την κορυφή !

Αστμάτητος ο Ολυμπιακός παίρνοντας ακόμη μια νίκη επί του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας με 25-18 στην Ηλιούπολη.

Ο Ολυμπιακός παραμένει στην κορυφή του πρωταθλήματος της Handball Premier.

Οι «ερυθρόλευκοι» δεν έχουν σταματημό παίρνοντας ακόμη μια νίκη επί του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας με 25-18 στο γυμναστήριο της Ηλιούπολης για την 16ης αγωνιστική.

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά με τον Ιωνικό να προσπερνάει τον Ολυμπιακό στο σκορ, όμως λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με 15-12.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ζέλικο Μπάμπιτς ήταν κυρίαρχη με τους φιλοξενούμενους να κυνηγάνε το σκορ και τελικά το παιχνίδι να λήγει με 25-18.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-5, 6-7, 10-9, 13-11, 15-12 (ημχ), 16-12, 19-14, 20-16, 22-17, 23-18, 25-18

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ (Μπάμπιτς): Κοτανίδης, Τζηράς 1, Καραμπουρνιώτης 1, Παπαβασίλης 2, Βίντα 4, Τζίμπουλας, Παπαντωνόπουλος, Κανδύλας 2, Σλίσκοβιτς 3, Δομπρής 1, Τσιγαρίδας 2, Πασσιάς 2, Σλαβούλιτσα 3, Κάβτιτς, Μιχαηλίδης 1, Σάββας 3.

IΩΝΙΚΟΣ (Αρβανίτης): Βλαχοθανάσης, Κουκούλας 5, Τοκατζόγλου, Ταουσάνης 2, Μελετάκος, Μπραουδάκης, Συγγάρης, Τρούλος 2, Χαντέλης 1, Βασιλείου Ι. 1, Βασιλείου Α., Μπούτος, Δεληχρήστος 4, Ελοζιεουα 2, Λιόλιος 1, Μπαλάσκας 2.

Διαιτητές: Τόλιος- Γερουλάνος, Δίλεπτα: 5-5, Πέναλτι: 1/1-1/2