Κουνάει…μαντήλι ο ΑΠΟΕΛ (pics)

Η Καραμπάχ πέρασε από την Λευκωσία κερδίζοντας 2-1 τον ΑΠΟΕΛ και απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στα πλέι οφ του champions league. Ο Μερκής στις καθυστερήσεις κράτησε ζωντανή την κυπριακή ομάδα.

Η Καραμπάχ πέρασε από την Λευκωσία κερδίζοντας 2-1 τον ΑΠΟΕΛ και απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στα πλέι οφ του champions league.Ο Μερκής στις καθυστερήσεις κράτησε ζωντανή την κυπριακή ομάδα.

Ο 22χρονος επιθετικός Μαχίρ Εμρέλι στο 54ο λεπτό έγυγε γρήγορα στην
αντεπίθεση, αξιοποίησε την πάσα του Ισπανού Χάιμε Ρομέρο και έδωσε το προβάδισμα στους Αζέρους καθώς πλάσαρε ψύχραιμα τον Μπέλετς.

Στο 68ο λεπτό ο σκόρερ έδωσε την θέση του στον Σενεγαλέζο επιθετικό Γκεγ και ένα λεπτό μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, η αλλαγή του Κουρμπάνοφ διπλασίασε τα γκολ των φιλοξενούμενων.

Στις καθυστερήσεις ο Μερκίς μείωσε στο σκορ μετά την ασίστ του Ντε Βινσέντι και έδωσε ελπίδες στην Κυπριακή ομάδα σε ότι αφορά στην πρόκριση στον επόμενο γύρο. Όποιος περάσει αντιμετωπίζει το νικητή του ζευγαριού ΠΑΟΚ – Άγιαξ.

Διαιτητής: Νταβίντε Μάσα

Κίτρινες (ΑΠΟΕΛ): Μερκίς, Γκέντσογλου

(ΚΑΡΑΜΠΑΧ): Σαντίγκοφ, Μαμάντοφ, Μεντμέντεφ

ΑΠΟΕΛ (Τραμετσάνι): Μπέλετς, Μερκίς, Βούρος, Ιωάννου, Μιχαίλοβιτς,