Στα ημιτελικά η OrPo του Οικονόμου!

Μεγάλη επιτυχία για την Φινλανδική OrPo του Αποστόλη Οικονόμου. Η ομάδα του Λαρισαίου κόουτς νίκησε εκτός έδρας 3-2 σετ (17-25, 25-19, 21-25, 25-22, 17-15) την αήττητη στην Φινλανδία Kangasala και προκρίθηκε στον ημιτελικό Κυπέλλου.
0
Παντελής Λώλης
14/11/2018 • 23:43
Αποστόλης Οικονόμου

"Ήταν μια απίστευτη νίκη, απέναντι σε έναν πολυ ισχυρό αντίπαλο, που μέχρι τώρα ήταν αήττητος στο φινλανδικό πρωτάθλημα. Αυτή η νίκη θα μας βοηθήσει ψυχολογικά και θεωρώ πως με μια προσθήκη παίκτριας που χρειαζόμαστε, μπορούμε να εχουμε μια επιτυχημένη σεζόν σε πρωτάθλημα και κύπελλο" σχολίασε ο κόουτς Αποστόλης Οικονόμου που μαζί με τον συνεργάτη του στον πάγκο Σωτήρη Γκότση συνεχίζουν την καλή δουλειά εκτός Ελλάδας.

22/08/2019 • 07:17

Πτήσεις "δικεφάλων" προς τους ομίλους. Ματς για γκολ σε Βαρσοβία, Τορίνο κι Αϊντχόφεν

Ως φαβορί θα παίξει ο ΠΑΟΚ στην Μπρατισλάβα. Πιο δύσκολο το ματς της ΑΕΚ με την Τραμπζονσπόρ στο άδειο από θεατές Ολυμπιακό στάδιο. Προοπτική παραγωγικότητας λόγω των ικανοτήτων των φιλοξενούμενων υπάρχει στην Αρμενία, στην Λιθουανία, στην Βαρσοβία και στο Τορίνο