ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
    20/02/2019 • 21:14
    Από το Κόρινθος-Ολυμπιακός
    16/02/2019 • 22:38

Προπόνηση στην Κόρινθο ο Ολυμπιακός

Μια ακόμη …προπόνηση, μια ακόμη, 15η σερί νίκη για τον Ολυμπιακό. Οι πρωταθλήτριες με χαμηλές ταχύτητες πέρασαν άνετα με 3-0 σετ (25-16, 25-15, 25-12) το εμπόδιο της Κορίνθου για την 16η αγωνιστική της Volleyleague.

Εύκολα ο Ολυμπιακός
    09/02/2019 • 19:23

Υπόθεση 57 λεπτών…

Μόλις 57 λεπτά χρειάστηκε ο Ολυμπιακός για να νικήσει με 3-0 σετ (25-14, 25-14, 25-14) την Θέτιδα Βούλας στο Ρέντη σε αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής της Volleyleague.

Σάσκια Χίπε
    20/01/2019 • 16:13

Τον Μάρτιο επιστρέφει η Χίπε

«Για όσους ρωτάνε τι μου συνέβη... Έπαθα μερική ρήξη αχίλλειου τένοντα. Θα κάνουμε τα πάντα για να επιστρέψω όσο νωρίτερα γίνεται».

Από το Άρης-Ολυμπιακός
    19/01/2019 • 23:13

Με 25άρα Χούντ πέρασε ο Ολυμπιακός από τον Άρη

Με την Αμερικανίδα Χούντ να δείχνει με το ...καλησπέρα την εκπληκτική ποιότητα που διαθέτει ο Ολυμπιακός νίκησε στις λεπτομέρειες 3-2 σετ (25-14, 22-25, 26-28, 25-09, 15-12) τον Άρη στη Πυλαία για τη 12η αγωνιστική της Volleyleague.

Στον Ολυμπιακό η Σκοτ

Στο πρόσωπο της έμπειρης 35χρονης Αμερικανίδας Regan Hood Scot βρήκε ο Ολυμπιακός την ακραία που αναζητούσε.

Επέστρεψε η Κονόμη
    17/12/2018 • 20:46
    Ολυμπιακός, βόλεϊ
    11/12/2018 • 21:30

Στο ρελαντί ο Ολυμπιακός

Με πίεση από το σερβίς (11 άσσοι), με 51% στην επίθεση (45/89) και με τοπ σκόρερ την Χίπε (17π.) ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 σετ (25-17, 25-13, 25-20) το Μαρκόπουλο στο «Μελίνα Μερκούρη», στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Volleyleague Γυναικών.

Ολυμπιακός, βόλεϊ γυναικών
    05/12/2018 • 20:55

Στο ρετιρέ ο Ολυμπιακός με 13 άσσους και Βλαχάκη

Με όπλο το σερβίς που του έδωσε 13 πόντους (6 άσσους ή Λαμπρούση, 4 η Νικολογιάννη) και με βασική ακραία την εξαιρετική Βλαχάκη ο Ολυμπιακός νίκησε άνετα 3-0 σετ (25-07, 25-21, 25-10) την Κόρινθο και για πρώτη φορά μετά από 7 αγωνιστικές βρίσκεται στην κορυφή της Volleyleague.

02/12/2018 • 20:45

Ο καλύτερος Ολυμπιακός 3-0 τον Πανναξιακό

Στην καλύτερή του φετινή εμφάνιση στο πρωτάθλημα, ο Ολυμπιακός με MVP την αρχηγό του, Στέλλα Χριστοδούλου (9 π., 2 άσσοι, 1 μπλοκ) και τοπ σκόρερ την Σάσκια Χίπε (20π., 49% αποτελεσματικότητα στην επίθεση) επιβλήθηκε 3-0 σετ (25-11, 25-17, 26-24) του Πανναξιακού ο οποίος υποχρεώθηκε στην πρώτη ήττα στην φετινή Volleyleague.

Ολυμπιακός
    24/11/2018 • 19:53

Πήρε σετ με -3 ο Ολυμπιακός!!!

Στους Μακεδόνες ξέσπασε ο Ολυμπιακός στην 6η αγωνιστική της Volleyleague. Η ομάδα του Κοβάτσεβιτς πανηγύρισε την 4η συνεχόμενη νίκη της σε 5 ματς επικρατώντας άνετα 3-0 σετ (25-12, 25-03, 25-13) των Μακεδόνων στην Θεσσαλονίκη.

Βολερό
    20/11/2018 • 22:46

Δεν άντεξε ο Ολυμπιακός στη Γαλλία

Με αναποτελεσματική επίθεση (μόλις 29% ποσοστό), μπλοκ (5 έναντι 15 της αντιπάλου) και υποδοχή με προβλήματα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να πάρει το παραμικρό από την Βολερό Λε Κανέ στις Κάννες στο πρώτο ματς της φάσης των «32» του Challenge Cup

Γιώτα, Ολυμπιακός
      18/11/2018 • 23:48

Ο Ολυμπιακός τη νίκη, η Θέτιδα το χειροκρότημα

Πύρρειος νίκη για τον πρωταθλητή στη Βούλα. Σε ένα ματς που κράτησε 2 ½ ώρες παρουσία 500 και πλέον φίλοι του βόλεϊ στο κατάμεστο κλειστό των Νοτίων Προαστίων ο πρωταθλητής, με πολλά προβλήματα για μια ακόμη μέρα, χρειάστηκε πέμπτο σετ για να κάμψει την αντίσταση της εκπληκτικής Θέτιδας που κέρδισε το χειροκρότημα.