Νίκησε η Σίτι με ανατροπή! (photo)

Η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε με 3-2 της Μπάγερν και αποχαιρέτησε με νίκη το Μαϊάμι και το 6ο International Champions Cup.

Η ομάδα του Γουαρδιόλα, αν και μπήκε δυνατά στο ματς και είχε δοκάρι με τον Νμετσά στο 13’, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο 20λεπτο με τα γκολ των Σαμπανί και Ρόμπεν, αλλά πήγε στα αποδυτήρια με σκορ 2-1 και το γκολ του Μπερνάρντο Σίλβα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Ο Νμετσά ισοφάρισε 2-2 στο 51΄μετά την ασταθή απόκρουση του Ούλραϊχ στο σουτ του Φόντεν και ο Μπερνάρντο Σίλβα (αλλαγή στο ματς αντί του τραυματία Μαχρέζ από το 28′) ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 70’ για το τελικό 2-3 των «πολιτών», σε ματς με πολύ καλό ρυθμό και πολλές ευκαιρίες.

Η Μπάγερν ολοκλήρωσε την αμερικανική περιοδεία με 2 ήττες και μια νίκη απέναντι στην Παρί με 3-1 στο Κλάνγκεφουρτ.

Μπάγερν: Ούλραϊχ, Ρίτσαρντς, Αλάμπα, Μάϊερ, Ραφίνια, Ρόμπεν, Ριμπερί, Βίλ, Σαμπανί, Κομάν, Βάγκνερ
Αλλαγές: Ζίρκζι, Ζίλα, Γκνάμπρι, Γιόχανσον

Μάντσεστερ Σίτι: Μπράβο, Ζιντσένκο, Γκαρθία, Γκραντ, Λαπόρτ, Λουίζ, Φόντεν, Μπόλτον, Μαχρέζ, Ντίαζ, Νμετσά
Αλλαγές: Χάρισον, Γκόμες, Γκαρ, Μπερνάμπ, Μπερνάρντο Σίλβα