Στην κορυφή ο ΑΠΟΕΛ!

Ο ΑΠΟΕΛ ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της 22ης αγωνιστικής στο Κυπριακό πρωτάθλημα απέναντι στον Απόλλωνα Λεμεσού. Η ΑΕΚ Λάρνακας επιβλήθηκε με 3-0 της Ένωσης ενώ το βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν Νέα Σαλαμίνα και Άλκη.
24/02/2019 • 23:03
Ο Μπαλόγκ
Ο ΑΠΟΕΛ ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της 22ης αγωνιστικής στο Κυπριακό πρωτάθλημα απέναντι στον Απόλλωνα Λεμεσού. Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 64 με τον Περέιρα όμως η αντίδραση του ΑΠΟΕΛ ήταν άμεση. Στο 68 ο Λέο Νατέλ ισοφάρισε σε 1-1 και ο Μπαλόγκ έκανε την ολική ανατροπή για την ομάδα του Τραμεντζάνι έξι λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Με αυτή τη νίκη ο ΑΠΟΕΛ πέρασε πρώτος στην βαθμολογία αφήνοντας πίσω του για ένα βαθμό τον Απόλλωνα.

Η ΑΕΚ Λάρνακας επιβλήθηκε με 3-0 της Ένωσης παίζοντας καλό ποδόσφαιρο κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 53 ο Χόρχε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και ο Ντάνι Ακίνο στο 65 ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Τριχόφσκι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ισόπαλο 1-1 τελείωσε το ματς ανάμεσα σε Νέα Σαλαμίνα και Άλκη. το γκολ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Ιβάν Κάρλος στο 17 για να γράψει το τελικό 1-1 στο 30 ο Φουστάρ.

20/04/2019 • 06:48

Προκλήσεις για Γιουβέντους, Μπάγερν. Ντέρμπι με γκολ σε Ολλανδία και Σκωτία

Προβάδισμα νίκης για Μάντσεστερ Σίτι, Ουντινέζε, Στενχάουσμιουρ και βέβαια στην Γιουβέντους καθώς απόψε πιθανότατα να πανηγυρίσει τον τίτλο στην Ιταλία. Αμφίρροπα με προοπτική παραγωγικότητας τα ματς σε Κιλμάρνοκ, Ρόττερνταμ και Μπολόνια.