Εννιά λεπτά ήταν αρκετά για τη Φέγενορντ (video)

Η Φέγενορντ έδειξε προβληματική εικόνα στο πρώτο 45λεπτο αλλά στην επανάληψη σοβαρεύτηκε και μέσα σε εννιά λεπτά καθάρισε τη νίκη επικρατώντας 4-2 της Μπρέντα.

Η ομάδα του Τζιοβάνι Φαν Μπρόχορστ άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Φαν Πέρσι όμως δέκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι με τον Νάιχολτ να φέρνει το ματς στα ίσια.

Στην επανάληψη η ομάδα του Ρότερνταμ μπήκε με το μαχαίρι στα δόντια και στο 62ο λεπτό ανέκτησε το πρόβάδισμα με αρκετή δόση τύχης αφού η κεφαλιά του Φαν Πέρσι τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Φαν Λέιρ και στη συνέχεια η μπάλα προσέκρουσε στο πόδι του Ολλανδού τερματοφύλακα για το 2-1.

Εννιά λεπτά αργότερα ο Φαν Πέρσι με κοντινή προβολή πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και απλοποίησε τα πράγματα για την ομάδα του ενώ το 4-1 πέτυχε ο Φιλένα στο 78ο λεπτό. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο τε Φρέντε στο 81ο λεπτό.

Με αυτή τη νίκη οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 9 πόντους ενώ η Μπρέντα έμεινε στους τρεις βαθμούς. +