Εύκολα με Όγκαστ, Ντένμον

Ξέσπασμα για τον Παναθηναϊκό μετά την ήττα στη Μαδρίτη, με τους πράσινους να "σαρώνουν" με 97-53 τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ.

Ξέσπασμα για τον Παναθηναϊκό μετά την ήττα στη Μαδρίτη, με τους πράσινους να “σαρώνουν” με 97-53 τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ.

Με 25-7 και 30-7 επιμέρους σκορ σε β’ και δ’ δεκάλεπτο αντίστοιχα, οι πράσινοι έκαναν τη διαφορά στο ματς, έχοντας για κορυφαίους τους Όγκαστ (15π, 9ρ) και Ντένμον (12π με 2/8 τρ, 5ασ) για να φτάσουν έτσι το 18-0 στο πρωτάθλημα!

Ο Τσάβι Πασκουάλ έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του, με τον νεαρό Καλαϊτζάκη, να παίζει για 14 λεπτά, έχοντας 6 πόντους  (3/6 σουτ), 1 ασίστ και 1 ριμπάουντ.

Στο 4-14 ο Πανιώνιος που είναι προτελευταίος και έτσι κι αλλιώς έχει το μυαλό του στο επόμενο εντός έδρας ματς με την ΑΕΚ. Σακελλαρίου με 17 και Μπρέιζελτον με 13 πόντους, ήταν οι “διψήφιοι” των κυανέρυθρων.

Δεκάλεπτα: 22-21, 47-28, 67-46, 97-53

Παναθηναϊκός (Πασκουάλ): Ντένμον 12 (2), Όγκαστ 15 (1τρ., 9ριμπ.), Καλάθης 11 (1), Αντετοκούνμπο 6, Σίνγκλετον 6, Ρίβερς 12 (2), Γκιστ 3 (1), Βουγιούκας 8, Καλαϊτζάκης 6, Λεκαβίτσιους 7 (2), Γκάμπριελ 6 (2), Μήτογλου 5 (1).

Πανιώνιος (Ζιάγκος): Μπρέιζελτον 13 (1), Σακελλαρίου 17 (2), Κράβιτς 7, Νταλό, Τσούπκοβιτς 3, Δίπλαρος 2, Καρακεχαγιάς, Μαραγκίδης, Καμπερίδης, Κουακουμενσά 3 (1), Σαρικόπουλος 8, Ραλλάτος.