Αρης Γεωργίου
25/06/2017 • 10:23
Ανέβηκε η Χετάφε.
Η Χετάφε επέστρεψε στην Πριμέρα Ντιβιζιόν μετά από έναν χρόνο απουσίας.

Η ομάδα του Χοσέ Μπορδαλάς, επικράτησε με 3-1 εντός έδρας της Τενερίφης στον δεύτερο αγώνα μπαράζ ανόδου και κέρδισε το εισιτήριο για τα «σαλόνια» μετά την ήττα με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό με τον Φαουρλέν, ενώ ο Πατσέκο με δύο γκολ στο 13' και το 37' ουσιαστικά τους χάρισε την άνοδο, με την Τενερίφη να ξαναμπαίνει στο κόλπο μόνο όταν ο Λοθάνο στο 17' μείωσε σε 2-1.
24/04/2019 • 07:59

Ντέρμπι λεπτομερειών σε Μιλάνο, Βρέμη. Φαβορί "Σίτι", Σάλτσμπουργκ και Φέγενορντ

Σε ασυνήθιστες συνθήκες το ντέρμπι του Μάντσεστερ, πολύ πιο ανταγωνιστικά τα ματς κυπέλλου σε Μιλάνο και Βρέμη. Στην Ισπανία οι φιλοξενούμενοι είναι σε θέση να συμβάλλουν στην παραγωγικότητα των αναμετρήσεων της Μαδρίτης και της Λεβάντε με την Μπέτις