Ήττα – σοκ για Ρεάλ!

Η Ρεάλ Μαδρίτης έχασε 2-1 στο «Μπερναμπέου» από την Χιρόνα παρ' όλο που προηγήθηκε και λέει «αντίο» στη μάχη του τίτλου!

Η Ρεάλ Μαδρίτης έχασε 2-1 στο «Μπερναμπέου» από την Χιρόνα παρ’ όλο που προηγήθηκε και λέει «αντίο» στη μάχη του τίτλου!

Η ομάδα του Σαντιάγκο Σολάρι, με την έβδομη φετινή της ήττα έμεινε εννέα πόντους πίσω από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα, ενώ οι Καταλανοί ξέφυγαν από την επικίνδυνη ζώνη.

Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν στο 25ο λεπτό με ωραίο τελείωμα του Κασεμίρο μετά από μπαλιά του Κρόος, όμως η Χιρόνα επανήλθε για τα καλά στο β’ μέρος.

Στο 65′ ο Σέρχιο Ράμος έκανε χέρι στην περιοχή σε σουτ του Λουίζ (δέχτηκε κίτρινη) και ο Στουάνι ισοφάρισε σε 1-1 από τη «βούλα».

Εννέα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ, όταν ο Κουρτουά απόκρουσε ασθενώς σουτ του Λοσάνο και ο Πόρτου πήρε το «ριμπάουντ» σκοράροντας από κοντά.

Η κακή μέρα της Ρεάλ ολοκληρώθηκε στο 90′ με τον Ράμος να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα.