Έκανε το δύο στα δύο η Εθνική κορασίδων

Η Ελλάδα επικράτησε της Αλβανίας με 1-0 για τη δεύτερη αγωνιστική του έβδομου ομίλου της προκριματικής φάσης του EURO 2020.
13/09/2019 • 19:20
Η Εθνική κορασίδων
Η Εθνική Κορασίδων νίκησε και στον δεύτερο αγώνα της στο πλαίσιο του 7ου προκριματικού ομίλου για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της κατηγορίας, αυτή τη φορά την Αλβανία με 1-0.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε η Παπαθεοδώρου στο 43ο λεπτό, αλλά το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα. Η ελληνική ομάδα είχε τον ολοκληρωτικό έλεγχο του παιχνιδιού και είναι χαρακτηριστικό ότι κατέγραψε 18 προσπάθειες για γκολ, έναντι μίας της Αλβανίας.

Ελλάδα: Παναγιωτοπούλου, Κοκμότου (65’ Σκοτεινιώτη), Σαββίδου, Παυλοπούλου, Παπαγεωργίου, Μπαξεβάνου (82΄Νιαβραδάκη), Παπαθεοδώρου, Τουρετζόγλου (46’ Κατσάνου), Πλακιά (30’ Μαρκούτσα), Αβράμογλου (82’ Μαυρομάτη), Γιαννάκα.

Αλβανία: Χίσκα, Αβουλίγια, Τανούσι, Γκέργκι, Χαμονίκα, Ριζάλαρα, Ιλιάντι, Μούσα, Τσάκα (51’ Αρμόκου), Καλάγια, Μέμα.
20/09/2019 • 10:51

Τακτική με έμφαση τις επιθέσεις σε Κάλιαρι, Κόρτραϊκ. Προβάδισμα για Ναντ και Σάλκε

H Τζουργκάρντεν δεν θέλει να χάσει τη μεγάλη ευκαιρία στο Σούντσβαλ. Ματς με ευκαιρίες στο γκολ για όλους περιμένουμε στη Σαρδηνία, την Ολλανδία και το Βέλγιο. Στις λεπτομέρειες διακρίνεται το πλεονέκτημα της Ναντ στο Στρασβούργο