Έκανε το καθήκον της η ΠΣΖ

Η ΠΣΖ δε χαρίστηκε στην ερασιτεχνική Ποντιβί στη φάση των "64" στο Κύπελλο Γαλλίας επικρατώντας με 4-0.

Τα δεδομένα της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ποντιβί της τρίτης ερασιτεχνικής κατηγορίας και την ΠΣΖ δεν άφηναν εκ προοιμίου πολλά περιθώρια στους γηπεδούχους.

Η ομάδα του Τούχελ εμφανίστηκε με τη δέουσα σοβαρότητα στον αγωνιστικό χώρο του Μουστουάρ που φιλοξένησε την αναμέτρηση και η “μικρούλα” της Βρετάνης, παρότι αντιστάθηκε με γενναίο τρόπο, υποκλίθηκε στην απαράμιλλη ποιότητα των Παριζιάνων.

Έμεινε πίσω στο σκορ στο 24ο λεπτό από το αυτογκόλ του Ζιλ, άντεξε στο δεύτερο μέρος μέχρι το 70ο λεπτό αλλά Νεϊμάρ, Εμπαπέ με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος και Ντράξλερ διαμόρφωσαν μέσα σε δέκα λεπτά το τελικό 4-0.