Ο Μπελότι οδηγεί την Τορίνο(video)

Η Τορίνο νίκησε με 2-1 τη Σαμπντόρια σε αναμέτρηση για την 30η αγωνιστική του Καμπιονάτο με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπελότι. Οι γηπεδούχοι ξέφυγαν από τη Σαμπντόρια και πλησίασαν σε θέση που δίνει ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν από το πρώτο κιόλας. Ημίχρονο ο Μπελότι αφού πρώτα άνοιξε το σκορ με καταπληκτική κεφαλιά στο 34ο λεπτό και με πλασέ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους διαμόρφωσε το υπέρ της Τορίνο 2-0 από το πρώτο ημίχρονο σε διάστημα που μόνο η ομάδα του Ματσάρι απείλησε ουσιαστικά.

Ο Μπελότι είχε και τις δυο πρώτες καλές στιγμές του δεύτερου ημιχρόνου χωρίς όμως να βρει στόχο. Η Σαμπντόρια. Ανέβασε την απόδοση της στο τελευταίο ημίωρο όμως το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Γκαμπιαντίνι στο 83ο λεπτό για το τελικό 2-1.