«Καθάρισε» απ’ το πρώτο ημίχρονο

Η Γουέστ Μπρομ μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε να πετύχει τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο παίρνοντας τελικά τη νίκη με 3-2 κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας.

Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο μέρος και χάρη σε γκολ των Γκάρντνερ (12’), Ντόσον (20’) και Μπεραχίνο (44’) ουσιαστικά «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη από το πρώτο 45λεπτο.

Ωστόσο, στην επανάληψη, η Πάλας αντέδρασε και κατάφερε να σκοράρει δύο τέρματα με τον Γουίκαμ (48’, 80’) αλλά τελικά γνώρισαν την ήττα παραμένοντας στους 32 βαθμούς και τη 14η θέση. Απ’ την άλλη, η Γουέστ Μπρομ πλέον είναι στους 35 πόντους και τη 13η θέση.