Οι μεγάλες ανατροπές του ΠΑΟΚ

Λίγα λεπτά πήρε στον ΠΑΟΚ για να πάρει το προβάδισμα, ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-0 από την Σπάρτακ Μόσχας. Ωστόσο αυτή δεν είναι η μόνη μεγάλη ανατροπή που έχει πετύχει ο «δικέφαλος του βορρά» σε ευρωπαϊκό παιχνίδι.

Η πρώτη ήταν στις 12/8/1997 με τη Σπαρτάκ Τρνάβα. Από 0-3 ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου σε 3-3 και στο τέλος πανηγύρισε τη νίκη με 5-3.

Λίγες βδομάδες αργότερα και συγκεκριμένα στις 4/11/1997 ο ΠΑΟΚ φιλοξένησε την Ατλέτικο Μαδρίτης. Οι Ισπανοί ήταν μπροστά με δύο γκολ (1-3) αλλά τελικά προηγήθηκε με 4-3 για να ισοφαριστεί στις καθυστερήσεις σε 4-4

Και πάλι Αύγουστος. Στις 4/8/2010 για το Τσάμπιονς Λιγκ αυτή τη φορά. Ο Αγιαξ ήταν μπροστά με 3-1 στην Τούμπα, αλλά ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε σε 3-3.

Η Τελευταία ολική ανατροπή για το Γιουρόπα Λιγκ στις 24/10/2013. Η Μακάμπι Χάιφα είχε «παγώσει» την Τούμπα στο 21’, όταν και είχε πετύχει δύο γκολ, ωστόσο ο ΠΑΟΚ σκόραρε τρεις φορές (35’, 39’ και 66’) για να πάρει τη νίκη με 3-2.