Ήττα και δεύτερη θέση για Ηρακλή

Την ήττα που τον έριξε από την κορυφή του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας γνώρισε ο Ηρακλής, ο οποίος έχασε 1-0 στην έδρα του Μακεδονικού.
17/02/2018 • 17:30
Στιγμιότυπο από το Ηρακλής - Μακεδονικός
Την ήττα που τον έριξε από την κορυφή του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας γνώρισε ο Ηρακλής, ο οποίος έχασε 1-0 στην έδρα του Μακεδονικού.  Την ίδια ώρα ο Άρης Παλαιοχωρίου περνούσε νικηφόρα από την έδρα του Μέγα Αλέξανδρου Τρικάλων με 1-0 και τον προσπερνούσε στον βαθμολογικό πίνακα.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στον Μακεδονικό σημείωσε στο 34ο λεπτό ο Αντωνιάδης, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ρόβας βρήκε δίχτυα όμως ο διαιτητής, Θανάσης Δραγούσης το ακύρωσε ως επιθετικό φάουλ.

Οι ενδεκάδες του αγώνα:

Μακεδονικός: Γουμάγιας, Τουμανίδης, Τσουκάνης, Αντωνιάδης (78' Βόσδου), Τσιαμπάζης, Ζαφειρίδης (82' Καπτιέφ), Λύρας, Γαρύφαλος, Μούσα (67' Στασινόπουλος), Διαμαντίδης, Παπαποστόλου
Ηρακλής: Βοσνιάδης, Ρεβυθόπουλος, Κυριακίδης, Καραντασιάδης, Γιαννίτσης, Αθανασίου Α., Ρόβας, Παναγιωτίδης, Παπαδόπουλος, Πτηνόπουλος (71' Μεντί), Κωστούλας (80' Αμαραντίδης).
23/09/2018 • 08:08