Άφησε βαθμούς στην Κέρκυρα ο Βόλος

31/03/2019 • 17:28
Από το Κέρκυρα-Βόλος
Στο 1-1 έμειναν Κέρκυρα και Βόλος, με τους πρωτοπόρους της Football League, να έχουν νέα απώλεια στην κούρσα της πρωτιάς.

Ο Γκαλίτσιος άνοιξε το σκορ στο 67' για τον Βόλο, ωστόσο οι Φαίακες με τέρμα του Μότα στο 75ο λεπτό, διαμόρφωσαν το τελικό 1-1, αγωνιζόμενοι στις καθυστερήσεις με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κούρου.

Ο Βόλος μετρά πλέον 53 βαθμούς, και ουσιαστικά μετρά αντίστροφα για την άνοδό του στη Σούπερ Λιγκ, αφού βρίσκεται στο +10 από τον Πλατανιά που ακολουθεί, πέντε αγωνιστικές πριν το φινάλε. Στους 38 βαθμούς και στην 6η θέση βρίσκεται η Κέρκυρα.
23/09/2019 • 09:19

Φιλοξενούμενοι με επιθετικές ορέξεις σε Σεβάστεια, Λοριάν και Λισαβόνα

Η Σπόρτινγκ Λισαβόνας θέλει απόψε κάτι καλό για να ανακάμψει όμως θα έχει απέναντί της έναν αντίπαλο με ικανότητα στο γκολ. Κάτι ανάλογο αντιμετωπίζουν, στο θεωρητικό προβάδισμά τους, η Μόλντε και η Λοριάν