Δεν χ-άρηκε καμία

Λυών και Μαρσέιγ έμειναν στο ισόπαλο 1-1, στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 22ης αγωνιστικής της Ligue 1 και έχασαν την ευκαιρία να μπουν σε τροχιά Ευρώπης.

Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, όμως η ομάδα του Μίτσελ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 64’ με τον Καμπελά. Η αντίδραση της Λυών, ωστόσο δεν άργησε να έρθει και στο 78’ έφτασε στην ισοφάριση με τον Τολισό.

Το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό και να απομακρύνονται από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη τη νέα σεζόν.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε και η αναμέτρηση της Ρεμς με τη Σεντ Ετιέν, καθώς οι δύο ομάδες ήρθαν επίσης ισόπαλες με σκορ 1-1. Οι «στεφανουά» πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Μπάχεμπεκ (60’), όμως οι γηπεδούχοι έσωσαν τον βαθμό με γκολ του Μαντί ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου.