Πέρασε από τα Χανιά ο Άρης

Ο Άρης επικράτησε του ΑΟΧ/Κισσαμικός στα Χανιά με 3-2 και επέστρεψε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.
24/03/2018 • 17:21
Οι παίκτες του Άρη πανηγυρίζουν.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 17ο λεπτό με τον Λέο, όμως η ομάδα της Θεσσαλονίκης κατάφερε να ισοφαρίσει πέντε λεπτά αργότερα με τον Διαμαντόπουλο. Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους ο Άρης πέρασε μπροστά στο σκορ με τον Διαμαντόπουλο, ο οποίος διπλασίασε τα τέρματα του στο 43'. Οι Κρητικοί προσπάθησαν να πάρουν την νίκη και τους τρεις βαθμούς, ωστόσο δεν τα κατάφεραν. Και τελικά ο Πασάς στο 85ο λεπτό οδήγησε την ομάδα του την νίκη αλλά και στην πρώτη θέση.

Οι «κιτρινόμαυροι» βρίσκονται στην κορυφή με 57 βαθμούς, ωστόσο ακολουθεί ο ΟΦΗ με μια αγωνιστική λιγότερη. Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός είναι στην ένατη θέση με 34.

Αναγγένηση Καρδίτσας- Καραϊσκάκης 1-0.

Η Αναγγένηση Καρδίτσας πήρε την νίκη με 1-0 επί του Καραϊσκάκη και αύξησε την βαθμολογική διαφορά από τον Αιγινιακό. Ο Τζέκος έβαλε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με πέναλτι στο 51ο λεπτό.

Παναιγιάλειος-Καλλιθέα 0-0

Την ισοπαλία παραχώρησε ο Πανιγιάλειος με 0-0 στην Καλλιθέα, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας.

Αιγινιακός-Απόλλων Λάρισας 1-2

Οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να κερδίσουν με 2-1 τον Αιγινιακό. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 36΄με τον Γιατσίτσογλου, ωστόσο ο Απόλλων ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Λιταινά. Το γκολ της νίκης σκόραρε ο Κανούλας στο 75' και έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του.

Απόλλων Καλαμαρίας - Τρίκαλα 1-1

Ο Απόλλων Καλαμαρίας παρέμεινε για έβδομο παιχνίδι αήττητο, αφού παραχώρησε την ισοπαλία με 1-1 στα Τρίκαλα. Ο Χασομέρης έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ 4 λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου. Όμως στο 60ο λεπτό ο Χιντζίδης ισοφάρισε και έδωσε στο σύλλογο ένα βαθμό.

26/04/2019 • 06:48

Καμιά διάθεση για "δώρα" από Μπορντό και Ντάρμσταντ

Η Λίβερπουλ πλέον δεν κρατάει τη μοίρα στα χέρια της.κι απόψε θέλει νίκη όσο πιο γρήγορα γίνεται με μια πιο αδύναμη, θεωρητικά ομάδα. Πολυ πιο ανταγωνιστικά τα παιχνίδια σε Άουγκσμπουργκ, Κολωνία και Μπορντό με τα αουτσάϊντερ έτοιμα και πρόθυμα να κάνουν ζημιές!,