Δύο γκολ ο Αγουέρο, δεύτερη νίκη της Σίτι (video)

Ο Σέρχιο Αγουέρο με δυο γκολ οδήγησε τη Mάντσεστερ Σίτι στη δεύτερη νίκη της στην Πρέμιερ Λιγκ, επικρατώντας 3-1 της Μπόρνμουθ..
25/08/2019 • 18:53
Ο Κουν Αγουέρο
Ο Σέρχιο Αγουέρο υπέγραψε τη δεύτερη νίκη της Μάντσεστερ Σίτι στην Πρέμιερ Λιγκ, επικρατώντας 3-1 της Μπόρνμουθ στο "Βιτάλιτι".

Ο Αργεντινός φόρ άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με κοντινό σουτ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 64΄με παρόμοιο τρόπο. Ενδιάμεσα είχε σκοράρει για τη Σίτι ο Στέρλινγκ (41΄).

Η Μπόρνμουθ μείωσε με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ουίλσον στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Ο Νταβίντ Σίλβα συμπλήρωσε 400 συμμετοχές στην κορυφαία κατηγορία της Αγγλίας, ενώ ο Κέβιν Ντε Μπρόινε έφτασε τις 50 ασίστ σε 123 συμμετοχές

22/09/2019 • 07:11

Φόρμα και πάθος ορίζουν τα ντέρμπι σε Λιόν, Αϊντχόφεν, Λονδίνο και ΟΑΚΑ

Το ντέρμπι του Ολλανδικού πρωταθλήματος είναι λογικό να κριθεί στην αποτελεσματικότητα ανάμεσα σε δύο φορμαρισμένες ομάδες. Εν μέσω ειδικών συνθηκών το ντέρμπι των "αιωνίων", πιο παραγωγικά τα ματς σε Λονδίνο και Λιον