Τεσσάρα η Λίβερπουλ (video)

22/12/2012 • 22:10

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Λίβερπουλ κόντρα στην Φούλαμ, επικράτησε εύκολα με σκορ 4-0 στο «Άνφιλντ» για την 18η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ και σκαρφάλωσε στην 8η θέση της βαθμολογίας.

Οι «κόκκινοι» άνοιξαν το σκορ με τον Σκρτελ μόλις στο 8' για να έρθει ο Τζέραρντ στο 36' να κάνει το 2-0 και να βάλει τις... βάσεις για μια εύκολη νίκη. Στο 51' ο Ντάουνινγκ πέτυχε το 3-0 και ο Σουάρεζ διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Έβγαλε 90λεπτο ο Καραγκούνης.

Λίβερπουλ: Ρέινα, Τζόνσον, Χοσέ Ενρίκε, Άγκερ, Σκρτελ, Τζέραρντ, Ντάουνινγκ, Λούκας (83' Κάραγκερ), Σέλβεϊ (74' Άλεν), Σουάρες, Σούσο (71' Στέρλινγκ)

Φούλαμ: Σβάρτσερ, Ρίισε, Χάνγκελαντ, Μπερντ, Ρίτσαρντσον (54' Φρέι), Χιους, Ρίδερ, Καραγκούνης, Κατσάνικλιτς (46' Ρονταγέγκα), Μπερμπάτοφ, Ντεγιάγκα

16/10/2019 • 10:12

Δοκιμασία κορυφής στην Φουεναλαμπράδα

Με όποιο θετικό αποτέλεσμα η Σαραγόσα μένει απόψε μόνη στην 2η θέση της Segunda División. Δεν θα είναι εύκολο στην Φουεναλαμπράδα ΄όπου η γηπεδούχοι παραμένουν αήττητοι εντός έδρας σε επίσημα παιχνίδια εδώ και ένα χρόνο