Εδραιώνεται στην κορυφή, η Λιντς (video)

Μιχάλης Κατσαφάδος
12/01/2019 • 02:25
Ο Κεμάρ Ρουφ
Είχε σχεδόν διπλάσια κατοχή μπάλας (63% έναντι 37%), υπερδιπλάσιες τελικές προσπάθειες (15 έναντι 7) και μοιραία έφτασε σε μία σημαντική νίκη που την εδραιώνει στην κορυφή της Τσάμπιονσιπ.

Η πρωτοπόρος Λιντς επιβλήθηκε με σκορ 2-0 της Ντέρμπι του Φρανκ Λάμπαρντ στο «Έλαντ Ρόουντ» και αύξησε την διαφορά της από την 2η Νόριτς στους πέντε βαθμούς. Παρά την ήττα της η Ντέρμπι παρέμεινε σε τροχιά πλέι οφ και στην 6η θέση με 43 βαθμούς, τέσσερις περισσότερους από τη Νότιγχαμ που ακολουθεί με παιχνίδι λιγότερο.

Ο Κεμάρ Ρουφ στο 20ο λεπτό και ο Τζακ Χάρισον στο 40ο λεπτό πέτυχαν τα τέρματα της νίκης για την ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα.
24/08/2019 • 07:16

Ντέρμπι για γκολ σε Αγγλία, Ιταλία. "Αξία" στην υπέρβαση της Τβέντε και της Οστάνδης

Περιμένουμε ανταγωνιστικό πνεύμα στο Λίβερπουλ, στο Χόφενχαϊμ, το Σάντερλαντ και το γήπεδο της Φούλαμ όπου εκεί οι γηπεδούχοι έχουν τον πρώτο λόγο. Ακόμα πιο αμφίρροπο το ντέρμπι της Τσάμπιονσιπ το μεσημέρι. Προβάδισμα νίκης για Νάπολι, Παναθιηναϊκό και Μπενφίκα