Ακόμη πιο ψηλά η Γουέστ Μπρομ (video)

Η Γουέστ Μπρομ πέρασε νικηφόρα από το Πόρτμαν Ρόουντ της Ίπσουιτς και συνεχίζει να σκαρφαλώνει πιο ψηλά στην κατάταξη.
0
Γιώργος Λιώρης
23/11/2018 • 23:52
Δεύτερη διαδοχική νίκη για τη Γουέστ Μπρομ
Η νίκη επί της Ληντς την προηγούμενη αγωνιστική έφερε τη Γουέστ Μπρομ μετά από τέσσερα ματς στο δρόμο των επιτυχιών και σε αυτόν έμεινε και την 18η αγωνιστική της Τσάμπιονσηπ. Η Ίπσουιτς αναζητούσε απεγνωσμένα την πρώτη εντός έδρας νίκη της σεζόν, αλλά ούτε σε αυτό το ματς τα κατάφερε.

Ο Τζέι Ροντρίγκεζ με το 100ο γκολ της καριέρας του έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους στο 26ο λεπτό σε ένα πρώτο ημίχρονο που η Ίπσουιτς έδειχνε σαφώς αδύναμη να την ανταγωνιστεί.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν πιο ζωηροί, ωστόσο η Γουέστ Μπρομ είχε την ποιότητα για να φέρει το ματς εκεί που ήθελε. Ο Μπαρνς είχε δοκάρι στο 56ο κι έκανε το τελικά το 2-0 στο 77ο λεπτό. Ένα λανθασμένο κοντρόλ του Ανταραμιόγιο έβγαλε τον Τζάκσον τετ α τετ με τον Τζόνστοουν κι εκείνος μείωσε σε 2-1 πέντε λπετά πριν το τέλος.

Η Ίπσουιτς λίγο έλειψε να "κλέψει" το βαθμό, όμως το φάουλ του Λάνκεστερ στην τελευταία φάση του ματς κατέληξε στο δοκάρι.
20/06/2019 • 08:13

Ο ενθουσιασμός φέρνει γκολ στο Euro U21 και στο κύπελλο Νορβηγίας

Ο πρώτος τελικός της ανόδου για την Primera Division έχει ως φαβορί την Λα Κορούνια. Πολύ πιο ανταγωνιστικό το ματς της Κονγκσβίγκερ με την Τρόμσο και ίσως έτσι δούμε την αναμέτρηση της Ουρουγουάης με την Ιαπωνία στο Πόρτο Αλέγκρε