“Ζωντανή” με τριάρα η Βιγιαρεάλ

Στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της εξ αναβολής 1ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος, η Βιγιαρεάλ επικράτησε με 3-0 της Σπόρτινγκ Χιχόν. Με αυτή τη νίκη η Βιγιαρεάλ προσπέρασε στη βαθμολογία τη σημερινή της αντίπαλο.

Ο Ρουμπέν στο 57′ κάνοντας τρομερή προσωπική ενέργεια άνοιξε το σκορ, με τον Βαλέρο δύο λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0 και να «καθαρίζει» τη νίκη για τους γηπεδούχους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις, όταν ο Μπρούνο με εντυπωσιακό σουτ έκανε το 3-0.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ντιέγκο Λόπεζ, Άνχελ, Γκονζάλο Ροντρίγκεζ, Μουσάκιο, Ζοάν Οριόλ, Κάνι (70′ Καστελάνι), Σένα (89′ Μαρτσένα), Μπρούνο, Βαλέρο, Μάρκο Ρουμπέν, Χοσελού (78′ Καμούνιας)
ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ: Χουάν Πάμπλο, Λόρα, Μποτία, Γκρεγκορί, Κανέγια, Εγουρέν (61′ Ριβέρα), Νάτσο Κασές, Νόβο (62′ Τρέχο), Κάστρο (68′ Μπίλιτς), Ντε λας Κουέβας, Μπαράλ.