Ντέρμπι με ανοιχτά χαρτιά για μια θέση στη Primera Division

Η Βαγιαδολίδ έχει πολλά αβαντάζ σε αυτή τη διαδικασία ως ομάδα με "αέρα" καλών εμφανίσεων στα πρόσφατα παιχνίδια της. Πριν από ένα μήνα κέρδισε, για την κανονική περίοδο, με 1-0 στην Νουμάνθια σε ένα ματς όπου λογικά τα περισσότερα μαθήματα πρέπει να τα πήραν οι γηπεδούχοι

Η Βαγιαδολίδ έχει πολλά αβαντάζ σε αυτή  τη διαδικασία ως ομάδα με “αέρα” καλών εμφανίσεων στα πρόσφατα παιχνίδια της, σταθερότητα καλής επιθετική παρουσίας και θράσος με το οποίο ξεπέρασε τις όποιες αντιστάσεις της Χιχόν στην προηγούμενη φάση.

Πριν από ένα μήνα κέρδισε, για την κανονική περίοδο, με 1-0 στην Νουμάνθια σε ένα ματς όπου λογικά τα περισσότερα μαθήματα πρέπει να τα πήραν οι γηπεδούχοι!

Πως λοιπόν θα διαχειριστούν αυτό τον πρώτο τελικό της ανόδου;
Προφανώς πιο επιθετικά και χωρίς διάθεση να πέσουν στις “παγίδες” των αντιπάλων τους οι οποίοι στα πέντε τελευταία τους εκτός έδρας παιχνίδια πέτυχαν 12 γκολ σημειώνοντας τέσσερις νίκες και μια ήττα!

Κανείς δεν θέλει αν αλλάξει τώρα. Εξάλλου λόγω της εποχής και του χαρακτήρα της αναμέτρησης θα παίξουν με “ανοιχτά” χαρτιά..
Μας αρέσει το Χ2 και περισσότερο το Goal/Goal..

MONO ΣΗΜΕΙΟ :

ΙΣΠΑΝΙΑ, La Liga 123  Play-Off’s (21.30) Numancia – Real Valladolid :   Goal/Goal  (1,75)

** Χθες η στήλη πρότεινε το σημείο 2 στον αγώνα ΓΚΑΙΣ – Έργκριτε.. Ως το 89‘ το σκορ ήταν 2-4. Στο 95′ έγινε 4-4!
Συμβαίνουν κι αυτά.. Ως εναλλακτική επιλογή προτείναμε το ποντάρισμα στο να σκοράρουν οι φιλοξενούμενοι και στα δύο ημίχρονα με τιμή (3,45).. Αυτό ΔΕΝ μπορούσε να “σπάσει”!!
Γι’ αυτό και πολλές φορές επιμένουμε στα γκολ κι όχι τόσο στο τελικό αποτέλεσμα..