Γκρινιάζει για τη διαιτησία

Παράπονα από τη διαιτησία στον αγώνα με τον Πανθρακικό εκφράζει η Καλλιθέα. Η διοίκηση της αθηναϊκής ομάδας αν και παραδέχεται ότι η εμφάνισή της δεν ήταν καλή και χαρακτηρίζει δίκαιη την ήττα που υπέστη, εντούτοις ασκεί κριτική στον διαιτητή.

«Ο αγώνας με τον Πανθρακικό μας άφησε πικρία γιατί πράγματι η ομάδα μας δεν είχε καλή παρουσία σ’ αυτό το παιχνίδι και δίκαια έχασε. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να στιγματίσουμε τα ολέθρια λάθη εις βάρος μας του διαιτητή κ. Τεβεκέλη ο οποίος μας είχε διαιτητεύσει και στο παρελθόν και είχε δείξει ότι έχει τα προσόντα να εξελιχθεί σε έναν καλό διαιτητή.

Σε κρίσιμα σημεία του αγώνα και συγκεκριμένα στο 1ο ημίχρονο στο 0-0 μας αρνήθηκε πέναλτι και παράλληλα έδειξε δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ρουσάκη που στο βίντεο φαίνεται ότι δεν είχε πρόθεση να ανατρέψει τον αντίπαλο του. Στο 2ο ημίχρονο και ενώ ήδη το σκορ ήταν 1-0 πάλι, αρνήθηκε να δώσει πέναλτι σε πανομοιότυπη φάση (τράβηξε φανέλα στο Μαρουκάκη και ταυτόχρονα και στον Πρίτου σε στημένη φάση).

Βέβαια δεν τα λέμε αυτά για άλλοθι, αλλά όλοι γνωρίζουν πως μπορεί με ένα σφύριγμα του διαιτητή να άλλαξε όλη την έκβαση του αγώνα», τονίζεται σε ανακοίνωση της ΠΑΕ.

Παράλληλα, οι της Καλλιθέας ευχαριστούν τη διοίκηση του Πανθρακικού την άψογη φιλοξενία της.