Η απολαυστική εμφάνιση του Καλάθη! (video)

O Έλληνας γκαρντ έκανε το καλύτερο παιχνίδι του με το εθνόσημο στο στήθος, εντούτοις η νίκη της εθνικής επί των Τσέχων με 84-77 δεν ήταν αρκετή για να τη φέρει στην προημιτελική φάση.
09/09/2019 • 15:05
Απίθανη η εμφάνιση του Νικ Καλάθη απέναντι στην Τσεχία
Σε κάτι περισσότερο από 37 λεπτά, για την ακρίβεια 37 λεπτά κι ένα δευτερόλεπτο, ο Νικ Καλάθης κατέθεσε στο παρκέ της πόλης Σεντσέν κόντρα στην Τσεχία, όλες τις πτυχές του πλούσιου ταλέντου του.

Είχε 27 πόντους με 11/17 σουτ, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, μόλις ένα λάθος, με το δείκτη αξιολόγησης να εκτοξεύεται στο 29! Ήταν μια μεγαλειώδης εμφάνιση από τον Έλληνα γκαρντ, η οποία δεν έφερε το επιθυμητό για την εθνική αποτέλεσμα…

23/10/2019 • 08:00

Απειλούν οι "κοιμισμένοι γίγαντες" σε Λισαβόνα, Άμστερνταμ και Χάντερσφιλντ

Καλά παιχνίδια περιμένουμε σε Άμστερνταμ, Μιλάνο και Λισαβόνα με μικρό αβαντάζ των γηπεδούχων αλλά τις Τσέλσι και Λιόν να "χτυπήσουν" στις όποιες ατέλειες των αντιπάλων τους. Παραγωγικά περιμένουμε και τα τρία ματς της Αγγλικής League One