Μη θυμώνετε τον Μέσι!

Η Μπαρτσελόνα δεν είχε όρεξη για περιπέτειες κόντρα στη Γρανάδα και έκανε το καθήκον της παίρνοντας ευρεία νίκη με 4-0, με τον Μέσι να κάνει ό,τι θέλει, πετυχαίνοντας τρία γκολ.

Ο αρχηγός των Καταλανών ήταν σε μεγάλα κέφια και πήρε το παιχνίδι μόνος του, φέρνοντας την ομάδα του στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Ο Αργεντινός άνοιξε το σκορ στο όγδοο μόλις λεπτό έπειτα από την πρώτη ασίστ του Αρντά Τουράν με τη φανέλα της Μπαρτσελόνα ενώ έξι λεπτά αργότερα σκόραρε ξανά για το 2-0.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 58ο λεπτό βρήκε για τρίτη φορά δίχτυα ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 83ο λεπτό ο Νεϊμάρ.

Με αυτή τη νίκη οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 42 πόντους, έναν περισσότερο από τη δεύτερη Ατλέτικο και πέντε από την τρίτη Ρεάλ Μαδρίτης ενώ έχουν και ένα παιχνίδι λιγότερο.