Απίστευτη ματσάρα στο Έλαντ Ρόουντ (video)

Μετά από ένα καταπληκτικό ματς στο Έλαντ Ρόουντ, με γκολ, δοκάρια, σκληρές μονομαχίες, κοκορομαχίες και αποβολή, Λιντς και Σάντερλαντ έμειναν στο 1-1, στο πλαίσιο της 41ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ.

Ήταν ένα από τα πλέον συναρπαστικά παιχνίδια Του φετινού πρωταθλήματος με την Λιντς να είναι αδιάφορη και εκτός στόχων και την Σάντερλαντ να τα δίνει όλα στις τελευταίες αγωνιστικές προκειμένου να καταφέρει να μείνει στην κατηγορία.

Στο 18’ ο Βιεϊρά με σουτ έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι των φιλοξενούμενων, οι οποίοι απάντησαν στα δοκάρια στο 41ο λεπτό με κεφαλιά του Φλέτσερ.

Στο 49’ οι «μαύρες γάτες» πήρα προβάδισμα στο σκορ με σουτ του Μακνίαρ μέσα από την περιοχή.

Τα «παγώνια» απάντησαν στο 72ο λεπτό με πολύ ωραίο πλασέ του Ερνάντεζ μέσα από την περιοχή.

Στο 84ο λεπτό ο Αλιόσκι έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Σάντερλαντ.

Στο 88’ η Λίντς είχε κι άλλο δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σάμουελ Σάιζ.

Στο 90’ η Λιντς έμεινε με δέκα παίκτες όταν ο Μπεράρντι αντίκρισε την κόκκινη για «δολοφονικό» τάκλιν στον Μακμάναμα, που στην συνέχεια άναψε τα αίματα φέρνοντας τους παίκτες των δύο ομάδων σε αντεγκλήσεις και «κοκορομαχίες».

Σε όλα τα παραπάνω προσθέστε τουλάχιστον δέκα ευκαιρίες για γκολ και για τις δύο ομάδες.