«Καθάρισε» ο Ιγκουαίν

Η Νάπολι βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Σασουόλο, όμως με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γκονζάλο Ιγκουαίν, έφερε... τούμπα το ματς (3-1) και πήγε στο +4 από τη δεύτερη Ίντερ.

Η Νάπολι βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Σασουόλο, όμως με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γκονζάλο Ιγκουαίν, έφερε… τούμπα το ματς (3-1) και πήγε στο +4 από τη δεύτερη Ίντερ.

Οι Ναπολιτάνοι αιφνιδιάστηκαν, καθώς από το 3ο κιόλας λεπτό βρέθηκαν να κυνηγάνε στο σκορ, μιας και η Σασουόλο προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φαλτσινέλι, ωστόσο η αντίδραση τους ήταν άμεση.

Στο 19’ ο Καγεχόν ισοφάρισε σε 1-1 και τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου ο Ιγκουαίν έγραψε το 2-1. Στην επανάληψη η Νάπολι δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για να «καθαρίσει» το ματς, με τον Ιγκουαίν να δίνει και πάλι τη λύση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Με αυτή τη νίκη, η Νάπολι, όχι μόνο παρέμεινε στην κορυφή της Serie A, αλλά αύξησε τη διαφορά της από την Ίντερ στους 4 βαθμούς.

Νωρίτερα, η Τορίνο επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, καθώς επιβλήθηκε 4-2 της Φροζινόνε εντός έδρας.