Διπλό η Λάτσιο, ήττες για Νάπολι, Ιντερ

Η Λάτσιο με δυο γκολ του Κλόζε στα τελευταία λεπτά και ένα του Ερνάνες νίκησε εκτός έδρας την Κιέβο και ανέβηκε στην 4η θέση. Νέα ήττα της Νάπολι, αυτή τη φορά από την Τζένοα. Η Λέτσε έχοντας πάρει επτά βαθμούς στα τρία τελευταία παιχνίδια, βρίσκεται πολύ κοντά στο να βγει από τη ζώνη του υποβιβασμού. Αυτή τη φορά θύμα της έπεσε η Ιντερ.

Η Μπολόνια έκανε άλλη μια ζημιά σε μεγάλη ομάδα. Αυτή τη φορά απέσπασε ισοπαλία στη Ρώμη από τη Ρόμα με 1-1. Η Παλέρμο νίκησε 2-0 τη Νοβάρα, ενώ η Τσεζένα ηττήθηκε 1-0 εντός έδρας από την Αταλάντα και βρίσκεται σε στο -4 από τη σωτηρία.