Ρεκόρ Ευρώπης στον ημιμαραθώνιο γυναικών σημείωσε η Σιφάν Χασάν.
Χρήστος Καούρης
16/09/2018 • 15:04
Χασάν ημιμαραθώνιος
Ρεκόρ Ευρώπης στον ημιμαραθώνιο γυναικών σημείωσε η Σιφάν Χασάν. Η 25χρονη αθλήτρια των μεσαίων και μεγάλων αποστάσεων που είναι γεννημένη στην Αιθιοπία αλλά αγωνίζεται με την Ολλανδία, πρώτευσε στον ημιμαραθώνιο της Κοπεγχάγης με επίδοση 65 λεπτά 15 δευτερόλεπτα.

Αυτός ήταν ο πρώτος σημαντικός αγώνας της Χασάν στον ημιμαραθώνιο. Τα περάσματα της πρωταθλήτριας Ευρώπης το 2018 στο Βερολίνο στα 5.000 μέτρα, ήταν 15:06 (5χλμ), 30:37 (10χλμ), 46:09 (15χλμ) και 61:56 (20χλμ).

Πηγή: ΑΠΕ
17/07/2019 • 07:03

Πρόκριση μέσω γκολ και λεπτομερειών σε Βουλγαρία, Σουηδία και Μαυροβούνιο (video)

Θεαματικά παιχνίδια περιμένουμε σε Βουλγαρία.Μαυροβούνιο και Στοκχόλμη όπου τα σκορ της περασμένης εβδομάδας αφήνουν ανοιχτά τα ενδεχόμενα πρόκρισης. Τα γκολ των αουτσάϊντερ δίνουν καλές τιμές σε αναμετρήσεις του Σκωτσέζικου Λιγκ Καπ