Δεν τα κατάφερε η Σταντάρ

Η Σταντάρ δεν μπόρεσε σε ακόμα ένα παιχνίδι να δείξει το καλό της πρόσωπο αφού ηττήθηκε 2-1 από τη Σεντ Τρούιντεν.

Οι γηπεδούχοι μπορεί να προηγήθηκαν με τον Ζούνιορ στο 21ο λεπτό αλλά η Σεντ Τρούιντεν δεν το έβαλε κάτω και αρχικά ισοφάρισε στο 43ο λεπτό με τον Πρόσβιτς ενώ η ανατροπή ήρθε στο 60ο λεπτό από τον ίδιο παίκτη.

Με αυτή τη νίκη οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 29 βαθμούς και πλέον είναι στην ένατη θέση ενώ η Σταντάρ, ντεμπούτο με την οποία έκανε ο Γιάννης Μανιάτης, έμεινε στους  34 πόντους και την όγδοη θέση.

Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της 25ης αγωνιστικής Οστάνδη και Λόκερεν πήραν από έναν πόντο αφού ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα.