Αθλέτικ Μπιλμπάο – Βιγιαρεάλ: Το «πασίγιο» στους κυπελλούχους Ισπανίας(video)
video
Βιγιαρεάλ-Ατλέτικο Μ.: 1-2 (highlights)
video
Βιγιαρεάλ-Ατλέτικο Μ. 1-2: Ιδανικό τελείωμα του Σαούλ που λυτρώνει τους φιλοξενούμενους (video)
video
Βιγιαρεάλ-Ατλέτικο Μ. 1-1: Ο φορμαρισμένος Σέρλοθ δίνει τη λύση (video)
video
Βιγιαρεάλ-Ατλέτικο Μ. 0-1: Με το κεφάλι ο Βιτσέλ (video)
video
Βιγιαρεάλ-Βαλένθια: 1-0 (highlights)
video
Βιγιαρεάλ – Βαλένθια 1-0: Ο Κουένκα ανοίγει το σκορ (video)
video
Μπέτις – Βιγιαρεάλ: 2-3 (highlights)
video
Βιγιαρεάλ – Γρανάδα: 5-1(Highlights)
video
Ρεάλ Σοσιεδάδ-Βιγιαρεάλ 1-3 (highlights)
video
Βιγιαρεάλ – Χετάφε 1-1 (highlights)
video
Βιγιαρεάλ – Χετάφε: Ο Ραούλ Αλμπιόλ σώζει στο “παρά 5” τους γηπεδούχους (video)
Villarreal - Ποδόσφαιρο

Villarreal - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Μπιλμπάο – Βιγιαρεάλ 1-1: Χάλασε το πάρτυ η Βιγιαρεάλ
Η Μπιλμπάο παρέμεινε αήττητη για δέκατο-πέμπτο παιχνίδι στο Σαν Μαμές αλλά με το 1-1 απέναντι στην Βιγιαρεάλ έμεινε στο -4 από την πρώτη τετράδα. Χάλασε το πάρτυ η Βιγιαρεάλ με πέναλτι του Παρέχο στις καθυστερήσεις.
video
Βιγιαρεάλ – Ατλέτικο Μαδρ. 1-2: Επιστροφή στις νίκες και την τετράδα (highlights)
Δύσκολη νίκη για την Ατλέτικο Μαδρίτης με 2-1 στην έδρα της Βιγιαρεάλ. Ο Σαούλ ήρθε από τον πάγκο στο 84ο λεπτό για να πετύχει γκολ νίκης τρία λεπτά αργότερα και η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε επέστρεψε στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας.
video
Αλαβές-Βιγιαρεάλ 1-1: Δεν μπορεί να νικήσει Βάσκους… (highlights)
Μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες από βασκικές ομάδες, η Βιγιαρεάλ δεν μπόρεσε να νικήσει ούτε την Αλαβές στη Βιτόρια και έμεινε στο 1-1, παραμένοντας χαμηλά στη βαθμολογία και μακριά από τα ευρωπαϊκά εισιτήρια.
video
Λας Πάλμας-Βιγιαρεάλ 3-0: Μόνο νεοφώτιστη δεν δείχνει στο γήπεδο (highlights)
Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Λας Πάλμας στο ματς που άνοιξε το Σαββατιάτικο πρόγραμμα στην 20η αγωνιστική στη La Liga. Επικράτησε 3-0 της παραπαίουσας για άλλη μία φορά Βιγιαρεάλ και απομακρύνθηκε αρκετά από την επικίνδυνη ζώνη, σε αντίθεση με τους Βαλενθιάνους που βλέπουν ορατό τον κίνδυνο.