Σλοβενία – Βενεζουέλα: 100-85 (highlights)
Σλοβενία – Βενεζουέλα: Απίθανο τρίποντο του Ζαμόρα πίσω από το κέντρο (video)
Μπούρσασπορ – Βενέτσια: 73-89 (Hls)
Venezia - Μπάσκετ

Venezia - Μπασκετ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Βενέτσια – Μπάρι 3-1: Νίκη και τρίτη θέση για τους Βενετσιάνους
Με δύο γκολ αρκετά νωρίς στο παιχνίδι η Βενάτσια έβαλε τις βάσεις για μία πολύ συμαντική νίκη που την φέρνει στην τρίτη του πίνακα της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν τον σκορ στο 3ο μόλις λεπτό με προβολή του Γκιτγιάερ, στο 5ο και στο 10ο λεπτό είχε δύο ευκαιρία για να σκοράρει για δεύτερη
Παρτίζαν: Στην αντεπίθεση η Βενέτσια για τη μεταγραφή του Καμπόκλο
Την έντονη αντίδραση της Βενέτσια προκάλεσε η μεταγραφή του Μπρούνο Καμπόκλο στην Παρτίζαν, με την ιταλική ομάδα να στρέφεται κατά της FIBA και να τονίζει πως θα οδηγήσει την υπόθεση στα δικαστήρια.
video
Ιαπωνία-Βενεζουέλα 86-77: Ανατροπή «σαμουράι» από το -15 και εισιτήρια για… Παρίσι! (Highlights)
Οκτώ λεπτά για το τέλος: Ιαπωνία-Βενεζουέλα 53-68. Τελικό σκορ: Ιαπωνία-Βενεζουέλα 86-77! Επιμέρους σκορ 33-9 και οι «σαμουράι» ετοιμάζουν πιθανότατα βαλίτσες για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.
video
Στους 8 η Χαποέλ (hls)
Είκοσι χρόνια μετά την τελευταία της παρουσία σε πλέι οφ Ευρωπαϊκής διοργάνωσης η Χαποέλ Τελ Αβίβ εκμεταλλεύθηκε την καυτή έδρα της και προκρίθηκε στους 8 του Eurocup νικώντας τη Ρέγιερ Βενέτσια με 90-80.
video
Μπούρσασπορ-Βενέτσια 73-89: “Καθάρισε” με ρεκόρ Μπράμος και πολυσύνθετο Γκρέιντζερ (hls)
Με τον Μπράμος να σουτάρει 70% στο τρίποντο και τον Γκρέιντζερ να είναι κοντά στο τριπλ-νταμπλ, η Βενέτσια πέρασε με 89-73 από την Προύσα, φτάνοντας κοντά στο πλεονέκτημα έδρας ενόψει πλέι οφ.
video
Ασταμάτητη Βενέτσια, 78-65 την Μπούρσασπορ (hls)
Πέμπτη διαδοχική νίκη για τη Βενέτσια, η οποία σε ένα κακό από πλευράς ποιότητας παιχνίδι, έκαμψε την αντίσταση της Μπούρσασπορ με 78-65 και έβαλε πλώρη για την κορυφή του πρώτου ομίλου.