Match Center
Θέτις Βούλας - Βόλεϊ Γυναικών

Θετις Βουλας - Βολει Γυναικων - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ολυμπιακός – Θέτις 3-0: Άνοιξαν το σκορ οι «ερυθρόλευκες»
Την ανωτερότητα του και την πρόθεση του να "σκουπίσει" την αντίπαλό του στο δρόμο για τον τελικό, έδειξε ο Ολυμπιακός από τον πρώτο ημιτελικό στο «Μελίνα Μερκούρη» στο Ρέντη με τη Θέτιδα την οποία νίκησε άνετα με 3-0 σετ (25-14, 25-15, 25-20).
Κύπελλο: Σώθηκε στο τάι μπρέικ ο Ολυμπιακός, 3-2 τη Θέτιδα
Με 14 μπλοκ και 4 διψήφιες ο Ολυμπιακός αν και βρέθηκε 2 φορές πίσω στο σκορ από την αξιόμαχη Θέτιδα, νίκησε με 3-2 σετ (16-25, 25-18, 21-25, 25-13, 15-7) και μετά το 2019 (όταν κατέκτησε τον τίτλο στις Σέρρες) επιστρέφει σε Final 4 Κυπέλλου.
Πέρασε άνετα ο Παναθηναϊκός, επόμενο εμπόδιο η ΑΕΚ
Με τον αέρα της καλύτερης και ποιοτικότερης ομάδας ο Παναθηναϊκός κέρδισε για δεύτερη φορά τη Θέτιδα, αυτή τη φορά με 3-0 σετ (25-21, 25-12, 25-15) και έγινε η πρώτη χρονικά ομάδα που εξασφάλισε την συμμετοχή της στους ημιτελικούς της Volley League.
Ανατροπή και 1-0 ο Παναθηναϊκός στη Βούλα
Με τις Ανθούλη και Ανάε να γράφουν 26 και 22 πόντους αντίστοιχα, ο Παναθηναϊκός αν και τα βρήκε σκούρα στην Βούλα, αφού βρεθηκε να χάνει με 1-0 σετ από την Θέτιδα, πήρε τη νίκη με 3-1 σετ (23-25, 28-26, 25-20, 25-17) που του δίνει προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά της Volley League γυναικών.
Τρίποντο χωρίς 3 βασικές η ΑΕΚ
Τρεις μέρες μετά το πέρασμα από τη Βούλα και την πρόκριση στο F4 του Κυπέλλου, η ΑΕΚ δυσκολεύτηκε κόντρα στην Θέτιδαλλά πήρε τη νίκη με 3-0 σετ (25-21, 26-24, 25-23) που τη διατηρεί στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.
Κύπελλο: Επιστροφή σε F4 για την ΑΕΚ, 3-1 τη Θέτιδα
Με αποτελεσματικότερη επίθεση (45%) η ΑΕΚ επικράτησε στον προημιτελικό του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών με 3-1 σετ (25-18, 20-25, 25-17, 25-20) της Θέτιδας στο κλειστό της Βούλας και μετά από 4 χρόνια επιστρέφει σε F4 Κυπέλλου.
Με Σάλας πέρασε από τη Βούλα ο Ολυμπιακός
Την καλύτερή της φετινή εμφάνιση πραγματοποίησε η Σάλας στη Βούλα και με αυτήν πρωταγωνίστρια ο Ολυμπιακός κέρδισε με 3-0 σετ (25-17, 25-20, 25-21) τη Θέτιδα που είχε πρώτη σκόρερ την Οικονομίδου με 12 και ακολούθησε η αλάνθαστη κεντρική Παπαγεωργίου με 11 (8/11, 2 μπλοκ, 1 άσο).
Νίκη πεντάδας για την Θέτιδα
Με τις Χέιντεν (22π.) κια Χάρντεμαν (19π.) σε μεγάλο βράδυ, η Θέτιδα πήρε το τρίποντο με 3-1 σετ (21-25, 25-21, 26-24, 31-29) απέναντι στο Μαρκόπουλο, στο φινάλε του Α' γύρου της Volley League γυναικών. Αν και βρέθηκε πίσω στο ξεκίνημα του αγώνα, η Θέτιδα με όπλο το σερβίς που της απέφερε 12 πόντους (έναντι 2 του Μαρκοπούλου) κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρεις το τρίποντο.