Switzerland - Ποδόσφαιρο

Switzerland - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Ισραήλ – Ελβετία 1-1: Καλό αλλά όχι αρκετό (highlights)
Το Ισραήλ κατάφερε να πάρει την ισοπαλία από την Ελβετία σε αγώνα που διεξήχθη στην Ουγγαρία. Δεν ήταν αρκετό για να πλησιάσει την κορυφή του ένατου ομίλου. Φαβορί για την πρόκριση παραμένουν Ελβετια και Ρουμανία.
video
Eλβετία – Ανδόρρα 3-0: «Καθάρισε» στο β’ και παραμένει κορυφή (highlights)
Η Ελβετία δυσκολεύτηκε περισσότερο απ' ότι δείχνει το τελικό 3-0 στη Σιόν απέναντι στην Ανδόρα, αλλά επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο σερί ισοπαλίες και εξακολουθεί να προπορεύεται στον 9ο Όμιλο.
video
Ανδόρα – Ελβετία 1-2 : Στα όρια του διαδικαστικού και της αγγαρείας! (hls)
Τα γκολ των Φρόϊλερ (7') και Αμντουνί (32') ήταν αρκετά για την εν μέρει σοβαρή Ελβετία του πρώτου ημιχρόνου, στο να πάρει τους βαθμούς της νίκης απέναντι στους φανερά υποδεέστερους - ποιοτικά - παίκτες της Ανδόρας οι οποίοι μείωσαν με τον 38χρονο (!) Βιέϊρα (67') στο β' μέρος
video
Ελβετία – Ισραήλ 3-0: Πρώτη και καλύτερη (hls)
Υπό το βλέμμα του σπουδαίου Ρότζερ Φέντερερ, η Ελβετία επικράτησε με 3-0 του Ισραήλ στη Γενεύη, πέτυχε τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια στην προκριματική φάση του Euro 2024 και βρίσκεται στην πρώτη θέση του ομίλου της.
video
Λευκορωσία – Ελβετία 0-5: “Βόλτα” στο Νόβι Σαντ για την ομάδα του Γιακίν (hls)
Με το εντυπωσιακό 5-0 επικάτησε η Ελβετία της Λευκορωσίας, που ως τυπικά γηπεδούχος αγωνίστηκες στο Νόβι Σαντ της Σερβίας. ΟΙ παίκτες του Γιακίν ξαφνιάστηκαν στο 2ο μόλις λεπτό όταν οι Λευκορώσοι άγγιξαν το 1-0 με το σουτ του