Πορτογαλία – Σουηδία 3-0: Ο Φερνάντες διευρύνει το προβάδισμα (video)
Πορτογαλία – Σουηδία 2-0: Ο Νούνες διπλασιάζει (video)
Πορτογαλία – Σουηδία 1-0: Ο Λεάο ανοίγει το σκορ (video)
Έβερτον – Μάντσεστερ Γ. 0-1: Το γκολ της χρονιάς από τον Γκαρνάτσο! (video)
Σουηδία – Εσθονία: 2-0 (highlights)
video
Αζερμπαϊτζάν-Σουηδία: 3-0 (Highlights)
video
Αζερμπαϊτζάν – Σουηδία 3-0: Απίστευτη γκολάρα από το κέντρο ο Μαχμούντοφ (video)
Sweden - Ποδόσφαιρο

Sweden - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Σουηδία-Εσθονία 2-0: Εύκολη νίκη στο “αντίο” των Έκνταλ, Άντερσον (highlights)
Η απογοητευτική σε αυτή την προκριματική φάση, Σουηδία τελείωσε τις υποχρεώσεις της, με εύκολη νίκη 2-0 επί της Εσθονίας στη Σόλνα, στο τελευταίο παιχνίδι του αρχηγού Άλμπιν Έκνταλ, αλλά και του προπονητή Γιάνε Άντερσον.
video
Σουηδία – Βέλγιο: Αμφότερες δεν θέλουν να συνεχιστεί το παιχνίδι (video)
Σουηδία και Βέλγιο έχουν εκφράσει την επιθυμία τους, να μην πραγματοποιηθεί το δεύτερο ημίχρονο, μετά την τρομοκρατική επίθεση ενόπλου που είχε αποτέλεσμα τον θάνατο δύο Σουηδών και τον σοβαρό τραυματισμό ενός ακόμη.
video
Προκριματικά Euro: Ενός λεπτού σιγή πριν την έναρξη των αγώνων (video)
Όπως ανακοίνωσε η ΟΥΕΦΑ, πριν τα σημερινά παιχνίδια για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στην μνήμη των δύο Σουηδών φιλάθλων που δολοφονήθηκαν την Δευτέρα στις Βρυξέλλες πριν από το ματς του Βελγίου με την Σουηδία.
video
Σουηδία: «Δεν θα ξεχάσουμε ποτέ αυτούς που έπεσαν θύματα αυτής της άγριας επίθεσης» (video)
Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Σουηδίας με ανακοίνωση που εξέδωσε μετά την τρομοκρατική επίθεση ενόπλου που είχε ως αποτέλεσμα τον θάνατο δύο ανθρώπων και τον τραυματισμό ενός ακόμη, τόνισε πως το Σουηδικό ποδόσφαιρο θρηνεί.
video
Μενιέ: «Και τα χειρότερα μάλλον έρχονται…» (video)
Ο Βέλγος αμυντικός της Ντόρτμουντ, Τόμας Μενιέ, μέσα από τον προσωπικό του λογαριασμό στα Μέσα κοινωνικής δικτύωσης εξέφρασε την λύπη του αλλά και τον προβληματισμό του για την χθεσινή τρομοκρατική επίθεση στις Βρυξέλλες.
video
Ινφαντίνο για την τρομοκρατική επίθεση: «Είμαι βαθιά συγκλονισμένος και λυπημένος» (photo&video)
Ο πρόεδρος της FIFA, Τζιάνι Ινφαντίνο εξέφρασε μέσα από τον προσωπικό του λογαριασμό στα Μέσα κοινωνικής δικτύωσης, «βαθιά συγκλονισμένος και λυπημένος», για την τρομοκρατική επίθεση στις Βρυξέλλες.