Ελλάδα-Καζακστάν 3-0: «Μαγεία» Μασούρα, σκοράρει ο Ιωαννίδης (video)
Σπόρτινγκ Χιχόν – Ελντένσε 2-0 (highlights)
Τότεναμ – Λέστερ 2-1 : Ο Ντάϊερ Βάζει Τους “Σπερς” Σε Ρόλο Οδηγού (Vid)
Αλεξανδρόπουλος: «Το Κύπελλο ήταν η ανταμοιβή μας!» (vid)
Sporting CP - Ποδόσφαιρο

Sporting CP - Ποδοσφαιρο - VIDEOS

video
Γιουβέντους – Σπόρτινγκ Λισαβόνας 1-0 : Ο Γκάτι ξεσηκώνει το Πιεμόντε! (vid)
Η Γιουβέντους αξιοποιεί την αγωνιστική απογοήτευση της Σπόρτινγκ και αναλαμβάνοντας μετά από πολύ ώρα την πρωτοβουλία των κινήσεων φθάνει στο γκολ! Χρειάστηκε βέβαια μια τραγική έξοδος - έπειτα από σέντρα - του γκολκίπερ Άνταν και μετά την προσωρινή απόκρουση, το κοντινό πλασέ του Γκάτι για το 1-0
video
Γιουβέντους – Σπόρτινγκ Λισαβόνας : Αποχώρησε τραυματίας ο Σέζνι! (vid)
Ο Πολωνός γκολκίπερ Σέζνι κατάφερε με τις επεμβάσεις του να κρατήσει το μηδέν στην πίεση της Σπόρτινγκ Λισαβόνας αλλά λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου αποχώρησε τραυματίας! Μια άτυχη στιγμή καθώς ο ίδιος έδειχνε ζαλισμένος κι ανήμπορος να αγωνιστεί!
video
Γιουβέντους – Σπόρτινγκ Λισ. : Ο Σέζνι κρατά όρθια την “Κυρία” (vid)
Η Σπόρτινγκ έχει αιφνιδιάσει με την τακτική της και το ποδοσφαιρικό της θράσος τη Γιουβέντους και στα πρώτα 45 λεπτά της αναμέτρησης είναι η ομάδα που απειλεί, έχοντας μια - δύο καλές φάσεις για να σκοράρει! Στο 27' έπειτα από κοντινό σουτ του Κοάτες και ένα λεπτό αργότερα σε σουτ του Πότε, ο Πολωνός γκολκίπερ απέκρουσε σωτήρια!
video
Μαρσέϊγ – Σπόρτιγκ Λισαβόνας 3-1 : Άλλη μια γκάφα και γκολ από τον Μπαλέρντι (vid)
Δεν έχουν τελειωμό οι γκάφες της ομάδας της Λισαβόνας στη Μασσαλία!. Στο 23ο λεπτό ο γκολκίπερ Άδαν αποβάλλεται γιατί έπιασε τη μπάλα έξω από την μεγάλη περίοχή. Τη θέση του πήρε ο Ουρουγουανός Ίσραελ ο οποίος λίγα λεπτά αργότερα ΄έκανε λανθασμένη έξοδο, δίνοντας την ευκαιρία στον Αργεντινό Μπαλέρντι με κεφαλιά να κάνει το 3-1
video
Μαρσέϊγ – Σπόρτιγκ Λισαβόνας 1-1 : Ο Σάντσες “τιμωρεί” την γκάφα του Αντάν (vid)
H Μαρσέϊγ, απαντά στο γκολ που δέχθηκε από την Σπόρτινγκ και ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Αλέξις Σάντσες. Ο Λατινοαμερικάνος επιθετικός αξιοποίησε το λάθος του Ισπανού γκολκίπερ των φιλοξενούμενων και φέρνει το ματς στα ίσα!
video
Μαρσέϊγ – Σπόρτινγκ Λισαβόνας 0-1 : Εκπληκτικό γκολ του Τριγκάο με το “καλησπέρα” (vid)
Με τον καλύτερο τρόπο μπαίνει η Σπόρτινγκ Λισαβόνας στο ματς του άδειου, λόγω τιμωρίας "Βελοντρόμ" της Μασσαλίας καθώς με τη συμπλήρωση του πρώτου λεπτού ο Τριγκάο με ένα εντυπωσιακό διαγώνιο σουτ έκανε το 0-1
video
Μάντσεστερ Σίτι – Σπόρτινγκ Λισσαβώνας 0-0: Τυπική διαδικασία (hls)
Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν η ρεβάνς της Μάντσεστερ Σίτι με την Σπόρτινγκ Λισσαβώνας με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες χωρίς τέρματα στο "Etihad Stadium" και τους "Πολίτες να "σφραγίζουν" και τυπικά το "εισιτήριο" για την επόμενη φάση του Champions League.