Αποστολάκης: «Επέλεξα την Σέριφ για την Ευρώπη – Ο Παναθηναϊκός είναι καλύτερος από πέρυσι» (video)

video
Ο Κώστας Αποστολάκης φιλοξενήθηκε στα κανάλια Novasports και μίλησε για τη Σέριφ Τίρασπολ, τον φετινό Παναθηναϊκό, αλλά και την προσπάθεια της εθνικής ομάδας στα προκριματικά του Euro 2024.
video
Σέριφ Τίρασπολ-Μπράγκα 2-0 (hls)
Στη Μολδαβία η Σέριφ με δύο Έλληνες στο βασικό σχήμα της, τους Αθανασιάδη και Ευαγγέλου, επικράτησε με 2-0 της Μπράγκα στον πρώτο αγώνα για νοκ-άουτ playoff του Europa League.
video
Σέριφ Τίρασπολ – Ίντερ 0-3, το “κερασάκι” από τον Σάντσες
Το τρίτο γκολ της Ίντερ, κάτι σαν το... κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο 81ο λεπτό με τον Αλέξις Σάντσες να κλέβει την μπάλα από τα πόδια του Ντουλάντο και στη συνέχεια "εκτέλεσε" τον Αθανασιάδη για το 3-0.
video
Σέριφ Τίρασπολ – Ίντερ 0-2 το… κλειδώνει με Σκρίνιαρ
Στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης η Ίντερ κατάφερε, εκτός απροόπτου να "κλειδώσει" τη νίκη κόντρα στην Σέριφ με το γκολ του Σκρίνιαρ. Με τη νίκη της αυτή η Ίντερ προσπέρασε στον πίνακα της βαθμολογίας του 4ου ομίλου την αντίπαλό της και βρίσκεται πλέον στην 2η θέση πίσω από την Ρεάλ.
video
Σερίφ Τίρασπολ – Ίντερ 0-1, προβάδισμα με Μπόζοβιτς
Μετά από πολλές προσπάθειες η Ίντερ κατάφερε να νικήσει τον Αθανασιάδη στο 54' και να βρεθεί μπροστά στο σκορ με 1-0 χάρη στην πάσα του Αρτούρο Βιδάλ και την εκτέλεση του Μπόζοβιτς στη δεξιά γωνία του Έλληνα τερματοφύλακα.
video
Συγκλόνισαν οι Αθανασιάδης και Κολοβός μέσα στο “Μπερναμπέου” (vid)
Συγκλονιστική ήταν η "γαλανόλευκη" αγκαλιά των Αθανασιάδη και Κολοβού, καθώς ο Έλληνας επιθετικός πήγε στον τερματοφύλακα της Σερίφ για να γιορτάσουν μαζί τη σπουδαιότερη νίκη της καριέρας τους!
video
Ρεάλ – Σερίφ 0-1: “Πάγωσαν” το “Μπερναμπέου” οι… “Σερίφηδες” (vid)
Η Σερίφ των Αθανασιάδη και Κολοβού άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι με τη Ρεάλ στη Μαδρίτη και... πάγωσε το κοινό στο "Μπερναμπέου". Μετά από σέντρα του Κριστιάνο, ο Γιακσιμπάεφ πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κουρτουά στο 25ο λεπτό!
video
Σέριφ – Σαχτάρ 2-0: Λάθος της άμυνας, γκολ ο Γιανσάμε (vid)
Στο 62ο λεπτό ο Γιανσάμε, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στη θέση του Κολοβού έκανε το 2-0 κόντρα στην Σαχτάρ. Ο παίκτης της Σέριφ ήταν αφύλακτος στην καρδιά της άμυνας και με κεφαλιά κέρδισε τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.