Ρεάλ Σοσιεδάδ-Μπαρτσελόνα: 0-1 (highlights)
Λεβαδειακός – Ιωνικός 2-2: Ο Τσιγκρίνσκι μίλησε τελευταίος (vid)
Shakhtar Donetsk - Ποδόσφαιρο

Shakhtar Donetsk - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Σαχτάρ – Μπαρτσελόνα 1-0 : Οι «ορυχείς» ταπείνωσαν τους υπερόπτες! (highlights)
Με γκολ του 22χρονου Σικάν στο 40ο λεπτό η Σαχτάρ Ντόνετσκ νίκησε δίκαια (!) την «άφαντους» ακριβοπληρωμένους και πολυδιαφημισμένους άσσους της Μπαρτσελόνα στο Αμβούργο για τον 8ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ
video
Μπαρτσελόνα – Σαχτάρ Ντ. 2-1: Η σειρά του Φερμίν (highlights)
Πρώτα ήταν ο Γιαμάλ. Μετά η βραδιά του Γκίου. Απόψε ήταν η σειρά του Φερμίν Λόπεθ. Ο νεαρός χαφ ήταν πρωταγωνιστής στη νίκη με 2-1 απέναντι στην Σαχτάρ. Η Μπαρτσελόνα έκανε το 3 στα 3 στον όγδοο όμιλο. Νικη ζέσταμα ενόψει Ρεάλ Μαδρίτης.
video
Αντβέρπ-Σαχτάρ Ντόνετσκ 2-3: Ουκρανικός θρίαμβος με δώρα Μπιτέ και Αλντερβάιρελντ (vids)
Η Αντβερπ προγήγηθηκε 2-0 της Σαχτάρ στο πρώτο ημίχρονο, όμως η ουκρανική ομάδα με τρία γκολ στο δεύτερο έφτασε σε έναν ανεπανάληπτο θρίαμβο, με τους γηπεδούχους να χάνουν πέναλτι με τον Αλντερβάιρελντ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.
video
Σαχτάρ – ΑΕΚ 0-5 : “Κιτρινόμαυρος” Λίβα(ι)ς στην Ολλανδία (vids)
Εντυπωσιακή ήταν η ΑΕΚ στο τελευταίο της φιλικό παιχνίδι στην Ολλανδία, καθώς συνέτριψε με 5-0 τη Σαχτάρ Ντόνετσκ. Πρωταγωνιστής της Ένωσης ο Λιβάι Γκαρσία, ο οποίος σημείωσε χατ τρικ, δύο τέρματα σημείωσε ο νεαρός Ζίνι, αποβλήθηκε ο Άμραμπατ.