Senegal - Ποδόσφαιρο

Senegal - Ποδοσφαιρο - VIDEOS

video
Αγγλία – Σενεγάλη 3-0 (hls)
Τα "λιοντάρια" βρυχήθηκαν στο Κατάρ και έκαναν μια… χαψιά τη Σενεγάλη, η οποία ηττήθηκε με 3-0 από την Αγγλία. Η παρέα του Κέιν προκρίθηκε δίκαια στην προημιτελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022, όπου θα συναντήσει τη Γαλλία.
video
Αγγλία – Σενεγάλη 3-0: Ασταμάτητα τα “λιοντάρια” (vid)
Στο 57ο λεπτό, η Αγγλία πέτυχε και τρίτο τέρμα με τον Σάκα. Ο Φόντεν έκανε υπέροχη προσπάθεια από την αριστερή πτέρυγα, έβγαλε την πάσα για τον Σάκα και ο επιθετικός της Άρσεναλ με κοντινό πλασέ έκανε το 3-0.
video
Αγγλία – Σενεγάλη: Σκόραρε και ο Κέιν (vid)
Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Αγγλία πέτυχε και δεύτερο γκολ απέναντι στη Σενεγάλη, με τον Χάρι Κέιν να σπάει το... ρόδι στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ. Ο Μπέλιγχαμ έκανε το κλέψιμο και εξαιρετική ενέργεια, πάσαρε στον Φόντεν και ο Κέιν έγινε αποδέκτης της μπάλας στην κόντρα επίθεση για να κάνει το 2-0.
video
Αγγλία – Σενεγάλη: Ασίστ-“ποίημα” του Μπέλιγχαμ, έκανε το 1-0 ο Χέντερσον (vid)
Oι Άγγλοι... τιμώρησαν τους Σενεγαλέζους και στην πρώτη απειλητική τους επίθεση, άνοιξαν το σκορ στο 39ο λεπτό. Ο Μπέλιγχαμ έκανε την κούρσα, γύρισε τη μπάλα την κατάλληλη στιγμή στον Χέντερσον και ο ποδοσφαιριστής της Λίβερπουλ με πλασέ στην κίνηση έκανε το 1-0.
video
Σισέ: «Στόχος να φτάσουμε όσο πιο μακριά γίνεται»
Η Σενεγάλη βρίσκεται στους «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου και στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσει την Αγγλία (3/12, 17:00), ο Παπέ Αμπού Σισέ του Ολυμπιακού αναφέρθηκε στην πορεία της χώρας του. Παράλληλα ο διεθνής ποδοσφαιριστής των «ερυθρόλευκων» υπογράμμισε ότι στόχος της ομάδας του είναι να φτάσει όσο πιο μακριά στη διοργάνωση γίνεται.
video
Σενεγάλη – Ολλανδία: 0-2 (hls)
Σε ένα εξαιρειτκό παιχνίδι ιδιαίτερα στο β΄ ημίχρονο, η Ολλανδία κατάφερε να επικρατήσει 2-0 της Σενεγάλης στον αγώνα για τον Α΄ όμιλο της τελικής φάσης του Μουντιάλ
video
Σενεγάλη – Ολλανδία 0-2: “Κλειδώνει” το τρίποντο ο Κλάασεν (vid)
Με ωραίο κοντινό πλασέ του Κλάασεν στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Ολλανδία πετυχαινει το δεύτερο γκολ των "οράνιε", κανει το 2-0 κόντρα στη Σενεγάλη και κάνει ποδαρικό με το... δεξί στο φετινό Μουντιάλ