Φορτούνα Ντίσελντορφ – Σάλκε: 5-3 (highlights)
Schalke 04 - Ποδόσφαιρο

Schalke 04 - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Σάλκε – Αμβούργο 0-2: Νίκη τριάδας (highlights)
Θα μπορούσε να χαρακτηρίσει κανείς τη νίκη του Αμβούρου με 2-0 επί της Σάλκε, ως άκρως κυνική κι αυτό γιατί οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δύο φορές στις ελάχιστες φορές που πάτησαν την αντίπαλη περιοχή. Μόλις στο 4ο λεπτό η
video
Σάλκε – Γκρόιτερ Φιρτ 2-2: Χάρισε το τρίποντο ο Μορ (highlights)
Από μία απίστευτη αδράνεια στην άμυνά της και συγκεκριμένα από τον Μορ, η Σάλκε δεν κατάφερε να κρατήσει το 2-1 το οποίο είχε καταφέρει να κάνει 3 λεπτά πριν. Το τελικό 2-2 σίγουρα δεν χαραποιεί τους γηπεδούχους, οι οποίοι σε
video
Φορτούνα Ντίσελντορφ – Σάλκε 5-3 : Επιθετική ραψωδία και άμυνες του… τρόμου! (highlights)
Στην 3η θέση της βαθμολογίας επέστρεψε η Ντίσελντορφ μετά την νίκη της 5-3 επί της Σάλκε. Καταιγιστικοί οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο. Ξύπνησαν στο β' κάπως αργά οι φιλοξενούμενοι!
video
Σάλκε – Μαγδεμβούργο 4-3 : Σε ένα “τρελό” ματς, επικράτησε ο πιο… λογικός! (highlights)
Μεγάλη νίκη για τη Σάλκε επί του Μαγδεμβούργου στο "Βέλτινς Αρίνα" με σκορ 4-3. ΟΙ φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές (0-2, 2-3) με γκολ των Γκνακά (16', 27'), Κρεμπίτσκι (67') αλλά οι Σάλκε επικράτησε με τα τέρματα των Πόλτερ (40', 79'), Μούρκιν (63') και Ουβετζάν (69')