Κλάμπ Μπριζ – Ουνιόν Σ.Ζ. 1-1: Ισοφαρίζουν με πέναλτι οι γηπεδούχοι (video)
Κλάμπ Μπριζ – Ουνιόν Σ.Ζ. 0-1: Ανοίγει το σκορ ο Νίλσον (video)
Royale Union Saint-Gilloise - Ποδόσφαιρο

Royale Union Saint-Gilloise - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Αντβέρπ – Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ 1-1: Χαμουγελούν και οι δύο (highlights)
Σ' ένα πάρα πολύ κακό παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και με πολλά νεύρα, Αντβέρπ και Ουνιόν σκόραραν από ένα γκολ πήραν από έναν βαθμό και χαμογελούν για διαφορετικούς λόγους η κάθε μία. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες αδυνατούσαν να βγάλουν συνδυασμούς, να δημιουργήσουν
video
Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ – Γάνδη 1-1 : Ένας πόντος, ίσον κανένας! (highlights)
Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι της προτελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου ανάμεσα στην Ουνιόν Σεν Ζιλιουάζ και την Γάνδη, ΟΙ φιλοξενούμενοι έδειξαν να το θέλουν περισσότερο αλλά προφανώς δεν μπορούσαν να το καταφέρουν!
video
Κλαμπ Μπριζ-Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ 2-1: Απόρθητο το “Γιάν Μπρέιντελ” (highlights)
Το γκολ του Ματσίντα στις καθυστερήσεις, έδωσε ελπίδες στη Σεν Ζιλουαζ ενόψει της ρεβάνς, στον πρώτο ημιτελικό απέναντι στην Κλαμπ Μπριζ, η οποία παρέμεινε για 20ο παιχνίδι αήττητη στο γήπεδο της την εφετινή περίοδο.
video
Άντερλεχτ-Σεν Ζιλουάζ 2-2: Μοιραίος ο Βερτόνχεν (highlights)
Για ένατο συνεχόμενο ντέρμπι των Βρυξελλών, η Σεν Ζιλουάζ δεν ηττήθηκε από την Άντερλεχτ (8 νίκες-1 ισοπαλία) και με το 2-2 που απέσπασε διατήρησε τη διαφορά των 8 βαθμών στη "μάχη" για την κατάκτηση του πρωταθλήματος στο Βέλγιο.
video
Κλαμπ Μπριζ-Ουνιόν 1-1: Ισοπαλία σαν… νίκη για την πρωτοπόρο (highlights)
Ισόπαλες 1-1 έμειναν στο "Γιαν Μπρέιντελ", Κλαμπ Μπριζ και Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ με τους φιλοξενούμενους να την πανηγυρίζουν σαν νίκη διότι διατήρησαν τη διαφορά των 14ων πόντων από την αντίπαλό τους.
video
Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ – Σαρλερουά 3-1: “Χτύπησε” από τον… αέρα και έπιασε κορυφή! (vid)
Με πρωταγωνιστές και σκόρερ τους κεντρικούς της αμυντικούς, η Ρουαγιάλ Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ επικράτησε 3-1 της Σαρλερουά στο "Ζοζέφ Μαριάν" και έπιασε κορυφή στο βελγικό πρωτάθλημα.