Match Center
Rosenborg - Ποδόσφαιρο

Rosenborg - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Κίνητρο μέσα από προοπτική πρόκρισης και γόητρο στο Europa League
Στις αναμετρήσεις όπου υπάρχει βαθμολογικό ενδιαφέρον δίνουμε ένα προβάδισμα θετικού αποτελέσματος σε Ραπίντ Βιέννης, Μακάμπι Τελ Αβίβ, Νάπολι αλλά και τη Φέγενορντ παρά το δύσκολο έργο της
Νίκες γηπεδούχων στον τέταρτο όμιλο
Ο Ιχατάρεν έκανε όργια στην Ολλανδία και η Άιντχοφεν νίκησε 3-2 την Σπόρτιγκ Λισσαβόνας. Η Λίντσερ την ίδια ώρα δυσκολεύτηκε αλλά πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στην Ρόζενμποργκ.
Τον πρώτο λόγο η Δυναμό Ζάγκρεμπ (pics, video)
Η Δυναμό στο Ζάγκρεμπ νίκησε (2-0) την Ρόζενμποργκ και απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στους ομίλους. Οι Κροάτες καθάρισαν το ματς στο πρώτο ημίχρονο, είχαν δοκάρι οι Νορβηγοί στην επανάληψη.
Με Κρασνοντάρ ο Ολυμπιακός
Η Κράσνονταρ έκανε την έκπληξη και πέρασε από την Πορτογαλία κερδίζοντας την Πόρτο. Στα πλέι οφ θα βρει μπροστά της τον Ολυμπιακό για μια θέση στο champions league.
Στον τελικό η Ρόζενμποργκ
Με τον Μπέντνερ να σκοράρει μετά από πάνω από δύο μήνες η Ρόζενμποργκ επιβλήθηκε της Σταρτ με 2-1 και προκρίθηκε στον τελικό του κυπέλλου Νορβηγίας όπου θα αντιμετωπίσει την Στρμοσγκοντσετ στις 2/12.