Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ : 1-4 (highlights)
Rapid Wien - Ποδόσφαιρο

Rapid Wien - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Ντ. Κιούμπαουερ για Σβαμπ-Μουργκ: «Πιστεύω πως πρέπει να μείνουν στον ΠΑΟΚ» (video)
Στο Metropolis 95,5 και στην εκπομπή «Τρίτο Ημίχρονο» φιλοξενήθηκε ο πρώην προπονητής της Ραπίντ, Ντίετμαρ Κουμπάουερ, και μίλησε για τους Στέφαν Σβαμπ και Τόμας Μουργκ, οι οποίοι κάνουν εξαιρετική χρονιά στον «Δικεφάλο»
Η Σλάβια απέκλεισε την Φενέρ του Πέλκα, πρόκριση και για Φίτεσε (hls)
Η Σλάβια Πράγας νίκησε 3-1 την Φενερμπαχτσέ του Δημήτρη Πέλκα και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Conference League, ενώ στην επόμενη φάση θα είναι και η Φίτεσε που νόικησε με 2-0 την Ραπίντ Βιέννης ανατρέποντας το σε βάρος της 2-1 από το πρώτο ματς.
Conference league: Προβάδισμα για Σλάβια, Ραπίντ και PSV (hls)
Η Σλάβια Πράγας πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη κόντρα στην Φενέρ, με τον Πέλκα να σκοράρει. Η Ραπίντ αν και έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 65΄νίκησε με 2-1 την Φίτεσε και η Αϊντχόφεν επικράτησε χάρη στο γκολ του Γκακπό.
Group H: Με το… δεξί Γούεστ Χαμ και Γκενκ (hls)
Με εκτός έδρας νίκες μπήκαν στους ομίλους του Europa League, Γουέστ Χαμ και Γκενκ. Οι Λονρέζοι νίκησαν εύκολα 2-0 την Ντιναμό Ζάγκρεμπ, ενώ στις καθυστερήσεις οι Βέλγοι πήραν το τρίποντο (0-1) από τη Ραπίντ Βιέννης
Ζόρια – Ραπίντ Βιέννης 2-3 : Πρόκριση χωρίς… ζόρια για τους Αυστριακούς!
Στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ προκρίθηκε η Ραπίντ Βιέννης νικώνας και στην Ουκρανία την Ζόρια με 3-2. Σκόραρε ξανά ο Ταξιάρχης Φούντας, όπως και στο ματς της Αυστρίας που έληξε με σκορ 3-0
Ραπίντ Β.-Βόλφσμπεργκερ 3-0: Χατ-τρικ Ταξιάρχη Φούντα και το… «Ελλάδα κρατά γερά» (pic)
Αμιγώς... ελληνικό το απόγευμα στη Βιέννη! Η Ραπίντ κέρδισε την Βόλφσμπεργκερ με τον Ταξιάρχη Φούντα να πετυχαίνει και τα τρία γκολ (3-0) ενώ λίγο νωρίτερα οι οπαδοί των γηπεδούχων σήκωσαν πανό στήριξης στην Ελλάδα.